Jógové cesty

Jemná tantrická hatha jóga na nádherných exotických destinacích s poznáváním kultury daného místa. Na rok 2019 jsme pro vás s Mandala Adventures CK připravili opět několik cest za poznáním, které kombinují cestovatelské zážitky, poznávání kultury a krás dané země …s jógou. 

Indie v jejích různých podobách, Bali a Jáva, Vietnam a Kambodža.

Poznávejte s námi svět i sami sebe!

-2019-

Jógový zálet na Bali a sopky Jávy

3. 4. – 17. 4. 2019

Retreat na magickém Bali, ostrově bohů a poznávací cesta na sopky Jávy. Návštěvy chrámů, divoké i klidné moře, bílé pláže, zelená rýžová pole, úžasná indonéská kuchyně. A k tomu jóga. Hatha jóga a tantrická jóga v nádherném retreat centru v zeleni zaměřená na vnitřní prožitek. Abychom ten život žili a vnímali v každé buňce. V přítomnosti. Někdy je dobré poodstoupit z našeho zaběhnutého režimu a vidět sami sebe i svět s nadhledem a lehkostí, která je Bali vlastní. (Sebe)poznávací zájezd.

Více...
Náš již tradiční jógový zálet s Dagmar Volfovou nás tentokrát zavede do kromě méně turisticky exponovaných oblastí Bali a také na dechberoucí sopky na východě Jávy.
Tato cesta je kombinací jógového pobytu s kouzelnými cestovatelskými zážitky uprostřed nádherné přírody dvou geograficky blízkých ale jinak velice rozdílných ostrovů – Bali a Jávy. 
Ostrov Bali je vyhledávaným místem všech, kteří se chtějí podívat na svůj život trochu z jiného úhlu, odpočinout si a setkat se s jinou kulturou v přátelské atmosféře. Bali svojí mírumilovnou a klidnou energií přímo vybízí k nalezení harmonie nejen v našich myslích, ale také na tělesné schránce. Tato cesta nabízí výbornou kombinaci poznávání kultury, přírody a tradic nádherného ostrova Bali s cestou a objevováním síly přírody i uvnitř nás na sopkách na ostrově Jáva.

Cena: 36.900 Kč

CENA ZAHRNUJE 

Ubytování se snídaní v hotelech standardu 3***
Plnou vegetariánskou penzi v retreat centru v Sidemenu
Jógu vedenou Dagmar Volfovou (10 lekcí)
Poznávací program na Bali i Jávě včetně vstupného
Veškerý transport na Bali i Jávě
Česky mluvícího průvodce
Místního průvodce na Jávě
Zákonné pojištění CK
CENA NEZAHRNUJE
Letenku Praha – Bali – Praha (Letenku pro vás zajistíme, cena se však bude pohybovat dle nabídky v době zakoupení – cca 18 -24 000 Kč.)
Soukromé cestovní pojištění
Pojištění storna zájezdu
Obědy a večeře
Ubytování v pokoji pro jednu osobu
Program nad rámec uvedeného
Doporučené kapesné cca 400 Kč/den.

Den 1
Odlet z Prahy do Denpasaru.

Den 2
Ve večerních/nočních hodinách přílet na Bali, přejezd do všeobjímající zeleně retreat centra v Sidemenu

Den 3
Odpočinek po cestě a první seznámení s jógou. Navečer se zúčastníme očistného rituálu ohně. 

Den 4
Ranní jóga, lekce vaření v rýžových polích, odkud si odvezeme nejen krásné zážitky a plná břicha ale také inspiraci a recepty. Večerní jóga.

Den 5
Ranní jóga, relaxace v retreat centru, procházka rýžovými poli, kde se dozvíme více o místních rostlinách a jejich pěstování a využití. Večerní jóga.

Den 6 
Ranní jóga, poté přejezd do hotelu u moře na východním pobřeží. Po cestě návštěva nejvýznamnějšího chrámu na Bali – chrámu Besakih, tzv. chrámu matky. Večerní jóga.

Den 7
Ranní jóga, návštěva panenské pláže Pantai Pasir Putih, relaxace.

Den 8
Výlet na chrám Lempuyang, návštěva vodních královských zahrad Tirta Gangga.

Den 9
Ráno přejezd na Jávu, odpoledne odpočinek před náročným dnem. 

Den 10
Noční výšlap na východ slunce na sopce Ijen, kde místní v kráteru u tyrkysového jezera těží síru, případně pro odvážné sestup do kráteru za modrými plameny a k sirnému dolu, dopoledne přejezd k sopce Bromo, večer si můžeme posedět na okraji kráteru a odpočívat.

Den 11
V noci cesta jeepy na vyhlídku na východ slunce nad sopečnou krajinou kolem sopky Bromo, kde uvidíme jeden z nejkrásnějších pohledů v Indonésii vůbec, poté sjezd dolů do kráteru a cesta přes „moře písku“ kolem hinduistického chrámu k samotnému Bromu, kde budeme moci nahlédnout do nitra kouřícího vulkánu a zažít jeho sílu. Návštěva dalších míst v kaldeře Tengger – savany a šeptajících písků. Odpoledne odpočinek nebo pro zájemce opět sestup k Bromu a procházka poklidnou atmosférou bez davů turistů po okraji vulkánu dál.

Den 12

Ráno navštívíme tradiční javánský trh a přejedeme zpět na Bali, přenocování v Lovině.

Den 13 Ráno při východu slunce fakultativně výlet lodičkou s pozorováním delfínů, vodopád Gitgit, chrám na jezeře Ulun Danu Beratan, který je zasvěcen Dewi Danu, bohyni vody, přejezd do Ubudu

Den 14
Ubud – relaxace po cestě, možnost relaxačních

a léčebných masáží, večerní představení opičího tance Kecak, jóga s balijským lektorem.

Den 15

Možnosti volného programu – Herbal Walk – poznávací procházka za bylinami, výroba tradiční bylinkové medicíny, workshopy – výroba stříbrných šperků, dřevořezba apod., večer relaxace. Jóga s balijským lektorem.

Den 16 

Relaxace před cestou, odlet zpět do Čech.

Den 17

Přílet do Prahy.

Rezervace a přihlášky: na webu této cesty u CK MANDALA,   

dotazy: mandala@ckmandala.cz.

Lektorka: Dagmar Volfová (Kala Aryavrat) vede jógové semináře jako rituál pro uvolnění těla a mysli a  rozšiřování vědomí. Praxe je jemná, pomalejší, nepříliš fyzicky náročná a přesto do hloubky. Vychází ze zkušeností ze své osobní praxe tantrické jógy, zkoumání univerza a také 5 letých studií autentické tantry pravé ruky v Indii (mantra meditace, ohnivé rituály yagna, yantry). Provází na cestě za vnitřním poznáním v ČR, Indii a na Bali.

Magická severní Indie s meditacemi a jógou

26. 9. – 11. 10. 2019   

!..poslední místa..!

Jóga a spočinutí v čirém bytí u posvátné řeky Gangy a v zeleném podhůří Himalájí… s návštěvou nezapomenutelného Taj Mahalu. Cesta pro ty, kteří mají chuť a odvahu poznávat – nejen magickou Indii všemi smysly, ale i svou krajinu vnitřní. Připojte se k cestě plné chutí, vůní, zážitků a jógy s Dagmar Volfovou, která v této části Indie dlouhodobě pobývala, studovala a také vedla jógové centrum.

Více...

Dharamsala a Rišikéš – buddhistická a hinduistická Indie. Dva rozdílné světy v jedné zemi. 

Po přistání na indickém subkontinentu spočineme v podhůří Himalájí u posvátné řeky Gangy na jejím horním toku v nezapomenutelném Rišikéši. Ač se mu přezdívá hlavní město jógy, učaruje nejen jogínům. Jógoví příznivci se mohou těšit na tantrickou hatha jógu s Dášou a k tomu velkou nabídku jógy s místními učiteli, meditace u Maa Gangy, očistné koupele, hindu tradiční rituály, návštěvy chrámů, meditace v jeskyni, setkání se sadhuy v horách. Můžete si užívat úžasného městečka Rišikéš se vším, co nabízí, pochutnat si na báječné indické kuchyni i neopakovatelných exotických ovocných salátech, navštívit ašrám, kde pobývali The Beatles a spočinout u řeky Gangy, dopřát si očistnou koupel v této horské řece, být součástí pulzující spirituality obřadů Ganga Aarti a samozřejmě, seznámit se s Indií všemi smysly. Navštívíme i Kankhal – samadhi místo oslavované svaté ženy SriAnadaMaiMaa a posvátné město Haridwar na řece Ganze s velkolepými ceremoniemi a rituály.

Magická hindu Indie je plná nevšedních zážitků.

Po přesunu do severovýchodní části Himalájí zklidníme mysl a protáhneme tělo ve vesničce Dharamkotu u městečka McLeodGanj v oblasti Dharamsala, kde sídlí tibetská exilová vláda a Jeho Svátost Dalajláma.  Ráno si společně zacvičíme hatha jógu vycházející z tantrických proncipů práce s energií a čakrami a případné zájemce pak také naladí meditace v buddhistickém centru Tushita (tip Dáši, která tu strávila meditační retreat a místní ranní drop in meditace jsou blahodárné i pro cestovatele, kteří mají chuť jen  okusit buddhistické mindfulness meditace ). Poznáme střípky tibetské kultury, navštívíme chrám Jeho Svátosti, kde se denně modlí desítky tibetských mnichů v tradičních rudých róbách. Termín cesty jsme přizpůsobili tak, abychom se (pokud získáme na místě povolení) mohli zúčastnit i učení Jeho Svátosti v chrámu v MacLeodGanj. Velmi naplňující zážitek.

Bude také hojnost času užít si čiré bytí a rozjímání v místní zeleni s plápolajícími tibetskými modlitebními praporky a skvělou tibetskou a indickou kuchyní a výlet k vodopádům.

Na závěr se pak vydáme z hor zpět do divutvorného Dillí, odkud je to už blízko do Agry k věhlasnému pomníku lásky, Taj Mahalu.

Jaká je severní Indie?

Kouzelná, divoká, osobitá, hlučná i tichá, melodická, okouzlující, plná báječných chutí, spirituální, nezapomenutelná. I taková je Indie. Ale těžko popsat slovy. Každý má jiný zážitek, vjem, pocit, pro každého je Indie něčím osobitým, nezopakovatelným, zkrátka místo, které pohltí všechny vaše smysly a okouzlí vás… po svém.  

Láká vás vydat se do lůna spirituality, země, kde se mísí různá náboženství, spirituální směry a i vy si zde můžete namíchat svůj osobitý koktejl? S respektem k místní kultuře, s pokorou a přesto sami, u sebe, v zeleni a u posvátné řeky Gangy, na obřadech, v chrámech, v ulicích i na jógových setkáních. Indie dýchá, pulzuje a okouzlí vás. Necháte se?

Cena: 43.900 Kč (již včetně letenek!)

CENA ZAHRNUJE

letenku Praha – Dillí – Praha

letenku Dillí – DehraDun
tantrickou hatha jógu s Dášou (1x denně v Rišikéši a Dharamsale)
přepravu mezi jednotlivými destinacemi
zajištění výletů (Kankhal, Haridwar, Nilkant, Kunjapuri včetně průvodce a dopravy)
vstup na Taj Mahal
ubytování bez stravy

CENA NEZAHRNUJE

soukromé cestovní pojištění
pojištění storna zájezdu
stravu (počítejte cca 800 RS na den tj. ca 300 Kč/den)

volitelné lekce jógy s místními učiteli (počítejte cca 200 RS/lekce tj. 80 Kč) 
vízum (vyřízení buď online nebo na ambasádě v Praze, lze požádat CK o asistenci)
alternativní výlety nad rámec cesty: výšlap na horu Triund (cca 600 Kč s průvodcem a přespáním na hoře Triund), nebo pro náročné cestovatele výlet k zlatému chrámu (Golden Temple) a kultovní kulturní přehlídce na indicko-pakistánské hranici (celodenní, jede se taxi, počítejte ca 1000 Kč).

Program cesty:  

1.den

Odlet z Prahy.

2. den

Odpolední přílet do Dillí, přestup na letadlo do Dehradunu. Z Dehradunu pojedeme taxíky do nedalekého Rišikéše. Ubytování v městečku Rišikéš, odpočinek po cestě. Následujících 6 nocí ubytování v hotelu v blízkosti posvátné řeky Gangy. 

3.den – 8. den

Následující dny strávíme několika výlety a poznáváním tohoto městečka a jeho okolí. Má mnoho co nabídnout. Rišikéš pulzuje hinduistickými obřady, chrámy a všudypřítomnou jógou v nejrůznějších podobách. Rišikéš je městečko na břehu posvátné řeky Gangy (tyrkysové ledovcové horské řeky)  s magickými obřady Ganga Arti (oslava bohyně řeky Gangy), kde se můžete oddávat józe v nepřeberných stylech a pohledech, které Indie může nabídnout. V našem programu máme 1x denně lekce jógy s Dášou a také několik skvělých výletů: do posvátného města Haridwar s ceremoniemi oslav Gangy – Ganga Arti (a město, kde se konává KumbMela – posvátná koupel v Ganze) a do  blízkého městečka Kankhal. S hindu knězem Ramem také vystoupáme ke chrámu Kunjapuri na východ slunce nad himalájskými kopci a navštívíme jeden z nejvýznamnějších místních chrámů boha Šivy – Nilkant a přilehlou posvátnou jeskyni, kde tradičně sídlí sadhuové oddávající se meditaci.

Termín cesty jsme uzpůsobili i tak, abychom v Rišikéši, což je významné hindu poutní místo plné chrámů, strávili i část posvátného devítidenního období zvané Navaratri a mohli se zúčastnit rituálů v chrámech a pro zájemce i ohnivé ceremonie v místě, kde Dáša strávila mnoho měsíců studiem, rituály a meditacemi.

Poslední den v Rišikéši bude odpočinkový a bude následovat noční přejezd na severozápad do horské oblasti Dharamsala.

9.den – 14. den

Brzy ráno přijedeme do oblasti Dharmasala. Program na následujících 5 dní: pobyt v blízkosti městečka MacLeodGanj v zeleném prostředí  himalájských lesů (bydlet budeme v penzionu v zeleni), denně možnost lekcí jógy s Dášou a také meditací v blízkém nádherném buddhistickém meditačním centru Tushita (Mahayana tradice buddhismu v jehož čele stojí Jeho Svátost Dalai Lama), návštěva chrámu Jeho Svátosti Dalai Lamy, meditace v chrámu (případně návštěva jeho přednášky), návštěva tibetské a indické školy, tibetského kulturního centra a muzea tibetské historie. Pro jógové nadšence možnost místních jógových  lekcí v městečku McLeodGanj, popř. výšlap na horu Triund (s přespáním), nebo alternativně kratší půldenní trek k vodopádu Dharmakot (jemná horská procházka). Pro cestovatele poznávací také možnost celodenního výletu ke Golden Temple a velké přehlídce na indicko-pákistánské hranici (celodenní taxi výlet).

14. den večer cesta do Dillí 

15. den návštěva Taj Mahalu a přejezd zpět do Dillí, odpočinek před cestou.

16. den brzký ranní odlet do Prahy a přílet v odpoledních hodinách.

Rezervace a přihlášky: na webu této cesty u CK MANDALA,   

dotazy: mandala@ckmandala.cz

Lektorka a průvodkyně cesty:

Dagmar Volfová (Kala Aryavrat)

vede jógové semináře jako rituál pro uvolnění těla a mysli a rozšiřování vědomí. Praxe je jemná, pomalejší, nepříliš fyzicky náročná a přesto do hloubky. Vychází ze zkušeností ze své osobní praxe tantrické jógy, zkoumání univerza a také 5 letých studií autentické tantry pravé ruky v Indii (mantra meditace, ohnivé rituály yagna, yantry). V Indii vedla též 3 sezóny jógové centrum v Rišikéši, procestovala tuto zemi sama během několika let a již třetím rokem provází pro CK Mandala tyto magické cesty pro menší skupinky cestovatelů a plán a náplň cest tvoří podle svých zkušeností a také míst a obřadů, které si získaly její srdce a nyní i srdce spolucestovatelů.

Jedna z referencí na cesty do Indie např. zde:

„Kdo ještě váháte, tak věřte , že Indie z Dášou je nezapomenutelný zážitek. Měla sem to potěšení jet do Indie na podzim 2018. Tolik zážitků, krásných míst, jógy, rituálů, skvělého jídla, drzých opic nikde jinde snad za dva týdny nikde nenajdete. ❤️😍…..cesta mi přinesla nejen nová přátelství, ale taky trošku jiný pohled na svět. Určitě se tam vrátím a to doufám brzy …..takže neváhejte a jeďte👍“

Jana

Jógový zálet do Vietnamu a cestování po Kambodži

18.11. 2019 – 2.12. 2019

Jógování na krásném místě uprostřed Vietnamu, poznávání vietnamské kultury, měst, moře… Po návštěvě Vietnamu se přesuneme do KAMBODŽI. Navštívíme chrámový komplex ANGKOR WAT zapsaný v UNESCO. Projedeme se na tradiční dřevěné lodi po jednom z největších jezer jihovýchodní Asie TONLE SAM s plovoucími vesnicemi. Cestu ukončíme na exotickém ostrově KOH RONG, kde nádherné bílé pláže omývají křišťálové vody Jihočínského moře….

Více...
Již tradiční formát oblíbených JÓGOVYCH ZÁLETŮ s jógou Dagmar Volfové a poznávání navštívené země tentokráte přesouváme do Indočíny. Organizátor: Mandala Adventures CK.
Tato cesta nás zavede do CENTRA VIETNAMU – do malebného městečka HOI AN zapsaného v UNESCO, které nás uchvátí starobylými domy a uličkami plnými lampiónů kolem říčky vlévající se do Jihočínského moře. Odtud se vydáme na výlety k ruinám MY SON, pozůstatkům po Champské královské dynastii, do Zakázaného purpurového města u Parfémové řeky ve městě HUE a zastavíme se v průsmyku HAI VAN.  Projedeme se kolem nádherných políček na loďkách a dozvíme se zajímavosti o pěstování místních plodin. Pro zájemce bude možné se zúčastnit kurzu vaření. Strávíme zde krásných klidných 7 dní. Než se dostaneme k této přímořské oblasti, navštívíme na skok Ho Či Minovo město, které stále všichni Vietnamci nazývají SAIGON, kde si necháme rozmazlovat především chuťové buňky. Projdeme město formou FOOD TOUR. Budeme mít možnost ochutnat lahodnou vietnamskou kuchyni plnou zajímavých variací zeleniny a koření, včetně žabích stehýnek a jiných exotických pochutin.
Po návštěvě Vietnamu se přesuneme do KAMBODŽI. Navštívíme chrámový komplex ANGKOR WAT zapsaný v UNESCO. Projedeme se na tradiční dřevěné lodi po jednom z největších jezer jihovýchodní Asie TONLE SAM s plovoucími vesnicemi. Cestu ukončíme na exotickém ostrově KOH RONG, kde nádherné bílé pláže omývají křišťálové vody Jihočínského moře.
Bonusem této cesty samozřejmě HATHA JÓGA vedená Dagmar Volfovou.
CENA 59.900 Kč  (již včetně letenky, víz a všech výletů!)
CENA ZAHRNUJE
Letenku Praha – Saigon a Phnom Penh – Praha
Veškeré lokální přelety a transport ve Vietnamu
Veškeré lokální přelety a transport v Kambodži
Ubytování se snídaní
Jógu s Dagmar Volfovou – 13 lekcí
Česky mluvícího průvodce po celou dobu cesty
Lokálního průvodce v Kambodži
Popsaný program včetně vstupného
Víza do Vietnamu
Víza do Kambodže
Zákonné pojištění CK
CENA NEZAHRNUJE
Individuální cestovní pojištění
Stravu vyjma uvedeného
Nápoje
Aktivity mimo program
Ubytování v jednolůžkovém pokoji  / 11.900,- Kč
DOPORUČENÍ
Kapesné cca 350 Kč na den
JÓGA
Jedná se o jemný styl jógy. Budeme se věnovat celkovému uvolňování a také práci s energií a čakrami – tj. tantrické hatha józe neboli čakra józe. Pozornost půjde i k našem tělu a jeho naslouchání: poznávání svého vnitřního prostoru, svých energetických orgánů – čaker. Vnitřní energie je mocná – kam ji zaměříme, tam ji posíláme a to uskutečňujeme. Jógová praxe nám přináší vnitřní propojení, uvědomění a procítění. Podporuje naši přirozenou schopnost kráčet po své vlastní cestě. Během jógových lekcí v pomalejším tempu si vysvětlíme a vyzkoušíme účinek jógy nejen na naše fyzické tělo, ale i na proudění energie v něm pro podporu vitality, sebe-vědomí, nadhledu a radosti ze života. Ochutnáte sami na sobě léčivý vliv jógy na emoce a mysl. Závěrem vždy úžasně zrelaxujete během vedené relaxace jóga nidra, která pomáhá rozpouštět tenze a osvobozuje mysl.
Lektorka: DAGMAR VOLFOVÁ
Lektorka tantrické jógy a rituálů, hatha jógy, jógy se spirální dynamikou a jemné uvolňující práce s tělem a myslí… a také biochemička a technolog potravin. Vede jógové semináře jako rituál pro uvolnění těla a mysli a rozšiřování vědomí. Praxe je jemná, pomalejší, nepříliš fyzicky náročná a přesto do hloubky. Vychází ze zkušeností ze své osobní praxe tantrické jógy, zkoumání univerza a také 5 letých studií autentické tantry pravé ruky v Indii (mantra meditace, ohnivé rituály yagna, yantry). Provází na cestě za vnitřním poznáním v ČR, Indii a na Bali.
Více info o józe, jógových cestách a také seminářích a lekcích v ČR: www.simhayoga.cz

Více informací, rezervace a přihlášky: na webu této cesty u CK MANDALA,   

dotazy: mandala@ckmandala.cz

Magická Indie severu i jihu s jógou a rituály

plánujeme cca: 23.2. – 7. 3. 2020     

Jóga a spočinutí v čirém bytí na písčitých plážích vlídné přímořské Goa a v magickém Rišikéši u posvátné řeky Gangy… s návštěvou nezapomenutelného Taj Mahalu. Cesta pro ty, kteří mají chuť a odvahu poznávat – nejen magickou Indii všemi smysly, ale i svou krajinu vnitřní. Připojte se k cestě plné chutí, vůní, zážitků a jógy s Dagmar Volfovou.

Více...

Goa a Rišikéš – dva rozdílné světy v jedné zemi. Hinduistická Indie jak v přímořské oblasti Goa, které se přezdívá „Indie pro začátečníky“ neboť nabízí více pohodlí se špetkou luxusu západním cestovatelům, tak i ryzí severní Indie v duchovní oblasti u řeky Gangy.

Dva rozdílně světy v jedné zemi. Zrelaxujeme i protáhneme tělo u moře, užijete si Indii tak trochu jinak, více připravenou na požadavky západních turistů, ale přesto stále magickou. Jižní Goa je přímořská oblast, stále ještě ale méně turistická než severní část Goa.  Bude hojnost času užít si čiré bytí a rozjímání za zvuku oceánu, ranní jógu při východu slunce na pláži s Dášou a případně i další kulturní aktivity, které tato oblast nabízí. A samozřejmě tradiční indickou kuchyni. Po 4 dnech u moře, které zpestří i výlet do místních zahrad a džungle, se přesuneme ještě více na jih do dalšího indického státu Karnataka, do Gokarny, která je hindu centem této oblasti a ačkoli pouze 100 Km vzdálená, již zde zažijete „jinou“ Indii než na Goa.

Z Gokarny se vydáme zpět na Goa, odkud poletíme opět do jiného světa – severní Inde. Po přesunu na severozápad k řece Ganze spočineme v nezapomenutelném Rišikéši. Ačkoli se mu přezdívá hlavní město jógy, má mnohem více co nabídnout než „cvičení jógy“ a učaruje nejen jogínům. Jógoví příznivci se mohou těšit na tantrickou hatha jógu s Dášou a k tomu velkou nabídku jógy s místními učiteli. Ale také na meditace u Maa Gangy, očistné koupele, hindu tradiční rituály, ohnivý rituál yagna, návštěvy chrámů, meditace v jeskyni, setkání se sadhuy v horách. Můžete si užívat úžasného městečka Rišikéš se vším, co nabízí, pochutnat si na báječné indické kuchyni i neopakovatelných exotických ovocných salátech, navštívit ašrám, kde pobývali The Beatles a spočinout u řeky Gangy, dopřát si  očistnou koupel, být součástí pulzující spirituality obřadů Ganga Aarti a samozřejmě, seznámit se s Indií všemi smysly. Navštívíme i Kankhal – samadhi místo oslavované svaté ženy SriAnadaMaiMaa a posvátné město Haridwar na řece Ganze s velkolepými ceremoniemi a rituály.

Magická Indie je plná nevšedních zážitků.

Jaká je Indie?

Kouzelná, divoká, osobitá, hlučná i tichá, melodická, okouzlující, plná báječných chutí, spirituální, nezapomenutelná. I taková je Indie. Ale těžko popsat slovy. Každý má jiný zážitek, vjem, pocit, pro každého je Indie něčím osobitým, nezopakovatelným, zkrátka místo, které pohltí všechny vaše smysly a okouzlí vás… po svém.  

Láká vás vydat se do lůna spirituality, země, kde se mísí různá náboženství, spirituální směry a i vy si zde můžete namíchat svůj osobitý koktejl? S respektem k místní kultuře, s pokorou a přesto sami, u sebe, v zeleni a u posvátné řeky Gangy, na obřadech, v chrámech, v ulicích i na jógových setkáních. Indie dýchá, pulzuje a okouzlí vás. Necháte se?

Cena: 39.900 Kč

CENA ZAHRNUJE

tantrickou hatha jógu s Dášou (1x denně na Goa a v Rišikéši)
přepravu mezi jednotlivými destinacemi a letištěmi
zajištění výletů (zahrady a džungle v Goa, Kankhal, Haridwar, himalájská jeskyně, Kunjapuri včetně místního průvodce a dopravy)
vstup na Taj Mahal
ubytování bez stravy

CENA NEZAHRNUJE

letenku Praha – Dillí – Praha (ca 11 500 – 15 000 Kč)

lokální letenky Dillí-Goa a Goa-Dillí-Dehradun (ca 3500 – 7700 Kč)

soukromé cestovní pojištění
pojištění storna zájezdu
stravu (počítejte cca 700 RS na den tj. ca 250-300 Kč/den) 

volitelné lekce jógy s místními učiteli (počítejte cca 200 RS/lekce tj. 80 Kč)
vízum (vyřízení buď online nebo na ambasádě v Praze, možnost nechat zařídit přes CK )
soukromé taxi výlety na další pláže Goa

24.2.      1. den

Odlet z Prahy do Dillí

25.2.      2. den

Přílet do Dillí, přestup na let na Goa, z letiště taxi do jižní Goa. Ubytování na 4 noci v rezortu na Goa na pláži Agonda (luxusní chatičky u pláže). Agonda je jedna z nejkrásnějších pláží na Goa, která není turisticky tolik vytížená ( i proto jedeme na jižní Goa – severní Goa je velmi turistické).

26.2.      3. den

Odpočinek po cestě na krásné pláži Agonda. Pro zájemce možnost kulturního vyžití (na Goa se pořádají společenské pikniky, tanec, jóga aj.)

27.2.      4. den

Ranní jóga na pláži s východem slunce, výlet na farmu – do zahrady koření a pěstění místních plodin, náhled džungle

28.2.      5. den

Ranní jóga na pláži s východem slunce, odpočinek na pláži Agonda či možnost průzkumu dalších pláží a okolí

29.2.      6. den

Ranní jóga na pláži s východem slunce, relax na pláži a po poledni odjezd taxi na jih směr do Gokharny ve vedlejším státě Karnataka. Gokharna je duchovní tepna místní oblasti plná chrámů, zážitek jižní Indie.  Přespání v Gokarně.

1.3.      7. den

Procházka Gokharnou, meditace v chrámu a odjezd na letiště v Goa, přelet Goa – Dillí – Dehradun. Z Dehradunu taxi do Rišikéše, ubytování v Rišikéši u posvátné řeky Gangy

2.3.      8. den

Ranní jóga, poznávání městečka Rišikéš, které tepe hindu rituály u řeky Gangy i v místních chrámech. Během následujících dní budete mít možnost zúčastnit se několika tradičních posvátných rituálů.

3.3.      9. den 

Ranní jóga, volný program v Rišikéši, který má mnoho co nabídnout, cesta k meditační jeskyni.

4.3.      10. den

Východ slunce u chrámu Kunjapuri,  možnost ranní jógy při východu slunce v horách či bdělé rozjímání, návrat zpět do Rišikéše a odpoledne volný program – krásy Rishiekshe a relaxace u Maa Gangy

5.3.      11.den

Ranní rituál Shiva Abishek v chrámu v Rišikéši, odpoledne výlet do posvátného města Haridwar a Kankhal (posvátné místo samadhi SriAnandaMayee Maa), večerní velké oslavy Ganga Arti v Hardwaru

6.3.      12.den

Ranní jóga, volný den v Rišikéši. Večerní odjezd přes noc do Agry.

7.3.      13.den

Taj Mahal – majestátní pomník lásky, při východu slunce je zbarven do růžova. Taxi zpět do Dillí, odpočinek v Dillí.

8.3.      14.den

Ranní let z Dillí do Prahy, přílet stejný den

Rezervace a přihlášky: na webu této cesty u CK MANDALA,

dotazy:  mandala@ckmandala.cz.

Lektorka a průvodkyně cesty: Dagmar Volfová (Kala Aryavrat) vede jógové semináře jako rituál pro uvolnění těla a mysli a rozšiřování vědomí. Praxe je jemná, pomalejší, nepříliš fyzicky náročná a přesto do hloubky. Vychází ze zkušeností ze své osobní praxe tantrické jógy, zkoumání univerza a také 5 letých studií autentické tantry pravé ruky v Indii (mantra meditace, ohnivé rituály yagna, yantry). V Indii vedla též 3 sezóny jógové centrum v Rišikéši, procestovala tuto zemi sama během několika let a již třetím rokem provází pro CK Mandala tyto magické cesty pro menší skupinky cestovatelů a plán a náplň cest tvoří podle svých zkušeností a také míst a obřadů, které si získaly její srdce a nyní i srdce spolucestovatelů.

Jedna z referencí na cesty do Indie např. zde:

„Kdo ještě váháte, tak věřte , že Indie z Dášou je nezapomenutelný zážitek. Měla sem to potěšení jet do Indie na podzim. Tolik zážitků, krásných míst, jógy, rituálů, skvělého jídla, drzých opic nikde jinde snad za dva týdny nikde nenajdete. ❤️😍…..cesta mi přinesla nejen nová přátelství, ale taky trošku jiný pohled na svět. Určitě se tam vrátím a to doufám brzy …..takže neváhejte a jeďte👍“

Jana

Jógový zálet na BALI, Flores a Komodo

připravujeme nový termín cesty, která proběhla na podzim 2018

Jógová praxe v krásném retreat centru na magickém Bali, ostrově bohů, cestování po nádherném ostrově Flores a romantická plavba za korálovými rybkami, mantami a draky na ostrov Komodo. Návštěvy chrámů, pestrobarevný podmořský život, bílé i růžové pláže, zelená rýžová pole, různobarevná vulkanická jezera, tradiční vesnice, úžasná indonéská kuchyně. A jóga. Tantrická hatha jóga zaměřená na vnitřní prožitek. Abychom ten život žili a vnímali v každé buňce. V přítomnosti. Někdy je dobré poodstoupit z našeho zaběhnutého režimu a vidět sami sebe i svět s nadhledem a lehkostí, která je Bali vlastní. (Sebe)poznávací zájezd, který lze i prodloužit či kombinovat s cestou do Vietnamu.

Více...
Spolu s naším již tradičním oblíbeným jógovým záletem na Bali s Dagmar Volfovou vám přinášíme cestu na nádherné ostrovy Flores, Rinca a Komodo. Tato cesta je kombinací jógového pobytu s kouzelnými cestovatelskými zážitky uprostřed nádherné přírody čtyř indonéských ostrovů.
BALI
V první části zájezdu nás přijme ostrov Bali, který svojí mírumilovnou a klidnou energií přímo vybízí k nalezení harmonie nejen v našich myslích, ale také na tělesné schránce. Navštívíme „město jógy a spirituality“ Ubud, balijské chrámy, zažijeme tradiční modlitby a rituály ale hlavně se budeme věnovat sobě, jógové praxi a seminářům v klidné všeobjímající zeleni retreat centra na balijské vysočině. 
FLORES
Druhá část nás zavede na jedinečný ostrov Flores, který vyniká malebnou scenérií majestátných vulkánů a horských jezer. Navštívíme tradiční vesničky, zjistíme, jak se tkají tradiční oděvy, projedeme kávové plantáže a rýžoviště s pasoucími se vodními buvoly a podnikneme cestu na pohoří duchů – Kelimutu. Je známo díky svým třem barevným jezerům: tyrkysovému, hnědému a černému. Různobarevnost jezer je způsobena odlišnými horninami. Nikdy není předem známo, jakou barvu budou mít. Naše těla zrelaxujeme na panenské pláži Koka, která má tvar srdce.
RINCA a KOMODO 
Cestu zakončíme romantickou jízdou lodí mezi nádhernými plážemi s bílým a růžovým písem, která nás zavede za komodskými draky na ostrově Komodo a Rinca. Strávíme dva dny na lodi a budeme proplouvat mezi desítkami panenských ostrovů. Zde se také ponoříme do křišťálových hlubin, kde je možné spatřit manty, želvy, korály, korálové rybky a vzácné druhy mořských živočichů. Na Manta pointu, kde se zastavíme, je možné sledovat i stovky dovádějících 3m dlouhých mant.
JÓGA 
Jedná se o jemný styl jógy. Budeme se v duchu prázdnin věnovat celkovému uvolňování a také práci s energií a čakrami – tj. tantrické hatha józe neboli čakra józe. Pozornost půjde i k našem tělu a jeho naslouchání: poznávání svého vnitřního prostoru, svých energetických orgánů – čaker. Vnitřní energie je mocná – kam ji zaměříme, tam ji posíláme a to uskutečňujeme. Jógová praxe nám přináší vnitřní propojení, uvědomění a procítění. Podporuje naši přirozenou schopnost kráčet po své vlastní cestě. Během jógových lekcí v pomalejším tempu si vysvětlíme a vyzkoušíme účinek jógy nejen na naše fyzické tělo, ale i na proudění energie v něm pro podporu vitality, sebe-vědomí, nadhledu a radosti ze života. Ochutnáte sami na sobě léčivý vliv jógy na emoce a mysl. Závěrem vždy úžasně zrelaxujete během vedené relaxace jóga nidra, která pomáhá rozpouštět tenze a osvobozuje mysl.
Pro jógovou část cesty budeme mít k dispozici nádherné prostory retreat centra s vynikající vegetariánskou plnou penzí. Užijte si mj. „tichý den“ a těšit se můžete i na kratší bloky seminářů na témata „jak funguje jóga“ – tajná tantrická know how, která se na běžných lekcích nedozvíte, objevování svého vlastního potenciálu skrz pochopení energetiky čaker a také základy ajurvédy a očistných technik, abyste věděli jak na ně, budete-li mít chuť někdy je vyzkoušet. V lehkosti a jemnosti se zkrátka zanoříme do prázdninové atmosféry a času na sebe a pro sebe v okouzlujícím prostředí balijského ráje.
Lektorka: DAGMAR VOLFOVÁ
Lektorka tantrické jógy a rituálů, hatha jógy, jógy se spirální dynamikou a jemné uvolňující práce s tělem a myslí… a také biochemička a technolog potravin. Po 5 letech strávených v Indii a Thajsku studiem jógy a tradiční tantry nyní v ČR i ve světě provází na cestě za vnitřním poznáním.
Více info o józe, jógových cestách a také seminářích a lekcích v ČR: www.simhayoga.cz

rezervace a více na webu CK Mandala Adventures zde.

Share Button