Jógové cesty

Jemná tantrická hatha jóga na nádherných exotických destinacích. Na rok 2018 jsme pro vás s Mandala Adventures CK připravili opět několik cest za poznáním, které kombinují cestovatelské zážitky, poznávání kultury a krás dané země …s jógou. 

Bali, Srí Lanka, Indie, Vietnam-Kambodža a Bali-Flores-Komodo. 

Poznávejte s námi svět i sami sebe!

 

BALI jinak (oblíbený jógový zálet na nová místa)

19.4. – 3.5.2018

Prázdniny na magickém Bali, ostrově bohů, kde tentokrát zavítáme na méně známá místa, turistům skrytá. A k tomu nás bude opět provázet jóga. Tantrická hatha jóga zaměřená nejen na protažení těla, ale i na vnitřní prožitek, vitlaitu a rovnováhu. Abychom ten život žili a vnímali v každé buňce. V přítomnosti. Někdy je dobré poodstoupit z našeho zaběhnutého režimu a vidět sami sebe i svět s nadhledem a lehkostí, která je Bali vlastní. (Sebe)poznávací zájezd. Lze i prodloužit.

Více...
Cestu opět organizuje CK MANDALA. Bali patří mezi nejoblíbenější destinace a mnoho z těch, kteří sem zavítali,  se sem touží opět jednou vrátit. Třeba i pro ty z vás jsme se rozhodli vytvořit cestu „Bali jinak“. Navštívíme na ní méně  známá místa, Bali, jaké jste mohli poznat před příjezdem mas turistů, Bali tak, jak ho známe a máme rádi my. Pobyt zakončíme na Nusa Penida, přilehlém ostrově s písčitými plážemi, divokým pobřežím, nádhernými lagunami a bohatým podmořským životem.
Na co se můžete těšit:
Na cestě navštívíme turisty málo navštěvovaný sever ostrova, oblast Kintamani se sopkou Batur a přilehlým vulkanickým jezerem nesoucí stejné jméno, kde po dlouhé cestě zrelaxujeme v horkých pramenech a oblast Sambanganu, kde nás nebude nic rušit od splynutí se zelenou džunglí a  chladivou vodou vodopádů.
Podíváme se na Jatiluwih – největší rýžová pole na Bali zapsaná v UNESCO.
Navštívíme méně známé ale neméně zajímavé chrámy – Pura Batukaru – „chrám na konci cesty“, za nímž se nachází jen džungle a chrám Pura Dalem Sangsit se zvláštními a erotickými výjevy. Očistíme se v posvátných pramenech chrámu Tirta Empul a nahlédneme do starodávných hrobek v Gunung Kawi.
Strávíme pár dní v oblíbeném Ubudu a jeho obchůdcích a kavárnách, kde se kromě relaxace dozvíme i o léčivých bylinkách a jejich využití, naučíme se vyrábět tradiční balijskou bylinnou medicínu zvanou jamu a život si osladíme ve výrobně čokolády.
Na Nusa Penidě si užijeme do sytosti bělostných pláží a relaxace, navštívíme kouzelné laguny a rozeklané skalní formace na pobřeží, jeskynní chrám Goa Giri Putri a pestrobarevný mořský život kolem korálových zahrad, kde žijí i manty a mořské želvy.
Součástí programu budou ranní a večerní lekce jógy s Dagmar Volfovou při pobytu v Ubudu a na Nusa Penida. Více na www.simhayoga.cz.

Jedná se o jemný styl jógy. Budeme se věnovat práci s energií a čakrami – tj. tantrické józe neboli čakra józe. Pozornost půjde i k našem tělu a jeho naslouchání: poznávání svého vnitřního prostoru, svých energeticých orgánů – čaker. Naše vnitřní energie je mocná – kam ji zaměříme, tam ji posíláme a to uskutečňujeme. Zapojení jak mysli tak těla a energie v něm nám přináší vnitřní propojení, uvědomění a procítění. Podporuje naši přirozenou schopnost kráčet po své vlastní cestě. Během jógových lekcí v pomalejším tempu si vysvětlíme a vyzkoušíme účinek jógy nejen na naše fyzické tělo, ale i na proudění energie v něm. Ochutnáme sami na sobě léčivý vliv jógy na emoce a mysl. Závěrem vždy úžasně zrelaxujeme všechna naše těla během vedené relaxace jóga nidra, která pomáhá rozpouštět tenze a osvobozuje naši mysl.

Cena: 49.900 Kč
CENA ZAHRNUJEDSCN1336
Letenku PRAHA – BALI – PRAHA
Ubytování na Bali se snídaní v hotelech standardu 3*** (12 NOCÍ)
Jógu s Dagmar Volfovou – 7 dní
Veškerý transport na Bali
Veškerý transport na Nusa Penida
Veškerý nabízený program a vstupy na Bali i na Nusa Penida
Česky mluvícího průvodce
Zákonné pojištění CK
CENA NEZAHRNUJE
Soukromé cestovní pojištění
Ubytování v jednolůžkovém pokoji
Nápoje a stravu – obědy a večeře
Doporučené kapesné je 400,- Kč na den.  

 

ITINERÁŘ

Den 1
Odlet z Prahy.

Den 2
Přílet na Bali, přesun do oblasti Kintamani k sopce Batur.

 

Den 3
Odpočinek po dlouhé cestě, návštěva horkých pramenů u jezera Batur, Pura Danau Batur na břehu jezera s nádherným výhledem na sopku, jezero a místní vesnici.

 

Den 4
Pro zájemce noční trek na vrchol sopky Batur s  pozorováním východu slunce, dopoledne odpočinek, přesun do „tajných zahrad“ Sambanganu, návštěva Pura Dalem Sangsit s erotickými výjevy.

 

Den 5
Trekking skrze džungli kolem vodopádů, ve kterých se můžeme zchladit a dokonce si jeden sjet jako skluzavku.

 

Den 6
Návštěva největších rýžových polí na Bali v Jatiluwih, poté se ponoříme do poklidné atmosféry Pura Batukaru obklopeného zelení, přesun do Ubudu.

 

Den 7 
Ubud – dnes se ponoříme do léčení pomocí bylin, které má pro Balijce nezastupitelné místo. Naučíme se bylinky hledat, rozpoznávat a zpracovávat na léčivé nápoje, scruby, tělové oleje a masky. Ranní a večerní jóga s Dášou.

 

Den 8
Výlet na Gunung Kawi, chrám s hrobkami z 11. století a na chrám s posvátnými prameny Tirta Empul, kam místní přicházejí podstoupit rituální očistu. Očistné ceremonie se budeme moci zúčastnit i my. Ranní a večerní jóga s Dášou.

 

Den 9
Ubud – navštívíme továrnu na čokoládu Big Tree Farm v ohromné bambusové „katedrále“, kde se dozvíme jak se vyrábí čokoláda a další produkty, které budeme moct ochutnat, po zbytek dne volný program. Ranní a večerní jóga s Dášou.

 

Den 10
Přesun do přístavu a poté rychlolodí na ostrov Nusa Penida který je stále ještě turisticky  neexponovaným rájem na zemi. Ostrůvek je omývám křišťálovou vodou a je pozvánkou k relaxaci a odpočinku na těle i na duši. V oblasti Crystal Bay si užijeme odpočinek a koupání na písečné pláži. Ranní a večerní jóga s Dášou. 

 

Den 11
Dopoledne šnorchlovací výlet. Ponoříme se mezi barevné korálové zahrady, setkáme se s mořskými obřími želvami a užijeme si jízdu mezi malebnými ostrůvky. Ranní a večerní jóga s Dášou.

 

Den 12
Navštívíme přírodní úkazy a nádherné scenérie na západě ostrova – útesy Broken Bay, laguna se slanou vodou v útesu nad mořem Angels Billabong, pláž a les Tembeling, kde se nachází posvátná jezírka.  Ranní a večerní jóga s Dášou.

 

Den 13
Výlet na východní část ostrova – navštívíme chrám Pura Penataran Ped, kde se odehrávají významné ceremonie, věhlasný jeskynní chrám Goa Giri Putri, a Atuh Beach – pláž obklopenou rozeklanými útesy. Ranní a večerní jóga s Dášou.

 

 

Den 14
Přesun z Nusa Penida zpět na Bali, odlet do ČR.

 

Den 15
Přílet do Prahy.

 

Rezervace, dotazy a přihlášky u CK MANDALA ZDE,   

mandala@ckmandala.cz.

 

 

Magická severní Indie s meditacemi a jógou

20.9. – 5.10. 2018    OBSAZENO 

Jóga a spočinutí v čirém bytí v zeleném podhůří Himalájí a u posvátné řeky Gangy… s návštěvou nezapomenutelného Taj Mahalu. Cesta pro ty, kteří mají chuť a odvahu poznávat – nejen magickou Indii všemi smysly, ale i svou krajinu vnitřní. Připojte se k cestě plné chutí, vůní, zážitků a jógy s Dagmar Volfovou.

Více...

Dharamsala a Rišikéš – buddhistická a hinduistická Indie. Dva rozdílně světy v jedné zemi. Zklidníme mysl a protáhneme tělo ve vesničce Dharamkotu městečka McLeodGanj v oblasti Dharamsala, kde sídlí tibetská exilová vláda a Jeho Svátost Dalaj Láma. Ráno si společně zacvičíme hatha jógu vycházející z tantrických proncipů práce s energií a čakrami a případné zájemce pak také naladí meditace v buddhistickém centru Tushita. Poznáme střípky tibetské kultury, navštívíme chrám Jeho Svátosti, kde se denně modlí desítky tibetských mnichů v tradičních rudých róbách. Bude také hojnost času užít si čiré bytí a rozjímání v místní zeleni s plápolajícími tibetskými modlitebními praporky a skvělou tibetskou a indickou kuchyní.

Po přesunu na západ k řece Ganze spočineme v hlavním městě jógy – nezapomenutelném Rišikéši, který učaruje nejen jogínům. Jógoví příznivci se mohou těšit na hatha jógu a kundalini tantra jógu s Dášou a k tomu velkou nabídku jógy s místními učiteli, meditace u Maa Gangy, očistné koupele, hindu tradiční rituály, návštěvy chrámů, meditace v jeskyni, setkání se sadhuy v horách. Můžete si užívat úžasného městečka Rišikéš se vším, co nabízí, pochutnat si na báječné indické kuchyni i neopakovatelných exotických ovocných salátech, navštívit ašrám, kde pobývali The Beatles a spočinout u řeky Gangy, dopřát si očistnou koupel, být součástí pulzující spirituality obřadů Ganga Aarti a samozřejmě, seznámit se s Indií všemi smysly. Navštívíme i Kankhal – samadhi místo oslavované svaté ženy SriAnadaMaiMaa a posvátné město Haridwar na řece Ganze s velkolepými ceremoniemi a rituály.

Magická Indie je plná nevšedních zážitků.

 

Jaká je severní Indie?

Kouzelná, divoká, osobitá, hlučná i tichá, melodická, okouzlující, plná báječných chutí, spirituální, nezapomenutelná. I taková je Indie. Ale těžko popsat slovy. Každý má jiný zážitek, vjem, pocit, pro každého je Indie něčím osobitým, nezopakovatelným, zkrátka místo, které pohltí všechny vaše smysly a okouzlí vás… po svém.  

Láká vás vydat se do lůna spirituality, země, kde se mísí různá náboženství, spirituální směry a i vy si zde můžete namíchat svůj osobitý koktejl? S respektem k místní kultuře, s pokorou a přesto sami, u sebe, v zeleni a u posvátné řeky Gangy, na obřadech, v chrámech, v ulicích i na jógových setkáních. Indie dýchá, pulzuje a okouzlí vás. Necháte se?

 

Cena: 43.900 Kč

 

CENA ZAHRNUJE

letenku Praha – Dillí – Praha
hatha jógu a tantrickou jógu s Dášou (1x denně v Dharamsale a Rišikéši)
přepravu mezi jednotlivými destinacemi
zajištění výletů (Kankhal, Haridwar, Nilkant, Kunjapuri včetně průvodce a dopravy)
vstup na Taj Mahal
ubytování bez stravy

 

CENA NEZAHRNUJE

soukromé cestovní pojištění
pojištění storna zájezdu
stravu (počítejte cca 500 RS na den tj. ca 150-200 Kč/den)

volitelné lekce jógy s místními učiteli (počítejte cca 200 RS/lekce tj. 80 Kč)
vízum (vyřízení buď online nebo na ambasádě v Praze)
výšlap na horu Triund (cca 1000 Kč s průvodcem a přespáním na hoře Triund).

 

1.den

Odlet z Prahy.

2. den

Ranní přílet do Dillí, odpočinek v Dillí, místní trhy, noční přejezd do Dharmasaly (Volvo luxury semisleeper bus)

3.den

Brzy ráno přijedeme do oblasti Dharmasala. Program na následujících 5 dní: pobyt v blízkosti městečka MacLeodGanj v zeleném prostředí himalájských lesů (5 nocí v penzionu v zeleni), denně možnost lekcí jógy s Dášou a také meditací v blízkém nádherném buddhistickém centru Tushita (Mahayana tradice buddhismu v jehož čele stojí Jeho Svátost Dalai Lama), návštěva chrámu Jeho Svátosti Dalai Lamy, meditace v chrámu, návštěva tibetské a indické školy, návštěva tibetského kulturního centra a muzea tibetské historie. Pro jógové nadšence možnost místních jógových lekcí v městečku McLeodGanj (není v ceně), popř. výšlap na horu Triund (není v ceně).  8.den  večer noční přejezd do Rišikéše.

  1. den

Brzy ráno příjezd do Rišikéše, ubytování na 6 nocí v hotelu. Následující dny strávíme poznáváním tohoto městečka a jeho okolí. Má mnoho co nabídnout. Rišikéš pulzuje hinduistickými obřady, chrámy a všudypřítomnou jógou v nejrůznějších podobách. Rišikéš je městečko na břehu posvátné řeky Gangy s magickými obřady Ganga Arti (oslava řeky Gangy), kde se můžete oddávat józe v nepřeberných stylech a pohledech, které Indie může nabídnout. V našem programu máme 1x denně lekce jógy s Dášou a také několik skvělých výletů: do posvátného města Haridwar s ceremoniemi oslav Gangy – Ganga Arti (a město, kde se konává KumbMela – posvátná koupel v Ganze) a do  blízkého městečka Kankhal. S hindu knězem Ramem také vystoupáme ke chrámu Kunjapuri na východ slunce nad himalájskými kopci a navštívíme jeden z nejvýznamnějších místních chrámů boha Šivy – Nilkant a přilehlou posvátnou jeskyni, kde tradičně sídlí sadhuové oddávající se meditaci

15. den

Brzy ráno odjezd z Rišikéše do Agry, návštěva Taj Mahalu a přejezd do Dillí.

16. den

Ranní odlet do Prahy a přílet v odpoledních hodinách.

 

 Rezervace, dotazy a přihlášky u CK MANDALA,   mandala@ckmandala.cz.

 

 

 

Jógový zálet na BALI, Flores a Komodo

22.10. – 5.11. 2018

Jógová praxe v krásném retreat centru na magickém Bali, ostrově bohů, cestování po nádherném ostrově Flores a romantická plavba za korálovými rybkami, mantami a draky na ostrov Komodo. Návštěvy chrámů, pestrobarevný podmořský život, bílé i růžové pláže, zelená rýžová pole, různobarevná vulkanická jezera, tradiční vesnice, úžasná indonéská kuchyně. A jóga. Tantrická hatha jóga zaměřená na vnitřní prožitek. Abychom ten život žili a vnímali v každé buňce. V přítomnosti. Někdy je dobré poodstoupit z našeho zaběhnutého režimu a vidět sami sebe i svět s nadhledem a lehkostí, která je Bali vlastní. (Sebe)poznávací zájezd, který lze i prodloužit.

Více...

 

Spolu s naším již tradičním oblíbeným jógovým záletem na Bali s Dagmar Volfovou vám přinášíme cestu na nádherné ostrovy Flores, Rinca a Komodo. Tato cesta je kombinací jógového pobytu s kouzelnými cestovatelskými zážitky uprostřed nádherné přírody čtyř indonéských ostrovů.
BALI
V první části zájezdu nás přijme ostrov Bali, který svojí mírumilovnou a klidnou energií přímo vybízí k nalezení harmonie nejen v našich myslích, ale také na tělesné schránce. Navštívíme „město jógy a spirituality“ Ubud, balijské chrámy, zažijeme tradiční modlitby a rituály ale hlavně se budeme věnovat sobě, jógové praxi a seminářům v klidné všeobjímající zeleni retreat centra na balijské vysočině. 
FLORES
Druhá část nás zavede na jedinečný ostrov Flores, který vyniká malebnou scenérií majestátných vulkánů a horských jezer. Navštívíme tradiční vesničky, zjistíme, jak se tkají tradiční oděvy, projedeme kávové plantáže a rýžoviště s pasoucími se vodními buvoly a podnikneme cestu na pohoří duchů – Kelimutu. Je známo díky svým třem barevným jezerům: tyrkysovému, hnědému a černému. Různobarevnost jezer je způsobena odlišnými horninami. Nikdy není předem známo, jakou barvu budou mít. Naše těla zrelaxujeme na panenské pláži Koka, která má tvar srdce.
RINCA a KOMODO 
Cestu zakončíme romantickou jízdou lodí mezi nádhernými plážemi s bílým a růžovým písem, která nás zavede za komodskými draky na ostrově Komodo a Rinca. Strávíme dva dny na lodi a budeme proplouvat mezi desítkami panenských ostrovů. Zde se také ponoříme do křišťálových hlubin, kde je možné spatřit manty, želvy, korály, korálové rybky a vzácné druhy mořských živočichů. Na Manta pointu, kde se zastavíme, je možné sledovat i stovky dovádějících 3m dlouhých mant.
JÓGA 
Jedná se o jemný styl jógy. Budeme se v duchu prázdnin věnovat celkovému uvolňování a také práci s energií a čakrami – tj. tantrické hatha józe neboli čakra józe. Pozornost půjde i k našem tělu a jeho naslouchání: poznávání svého vnitřního prostoru, svých energetických orgánů – čaker. Vnitřní energie je mocná – kam ji zaměříme, tam ji posíláme a to uskutečňujeme. Jógová praxe nám přináší vnitřní propojení, uvědomění a procítění. Podporuje naši přirozenou schopnost kráčet po své vlastní cestě. Během jógových lekcí v pomalejším tempu si vysvětlíme a vyzkoušíme účinek jógy nejen na naše fyzické tělo, ale i na proudění energie v něm pro podporu vitality, sebe-vědomí, nadhledu a radosti ze života. Ochutnáte sami na sobě léčivý vliv jógy na emoce a mysl. Závěrem vždy úžasně zrelaxujete během vedené relaxace jóga nidra, která pomáhá rozpouštět tenze a osvobozuje mysl.
Pro jógovou část cesty budeme mít k dispozici nádherné prostory retreat centra s vynikající vegetariánskou plnou penzí. Užijte si mj. „tichý den“ a těšit se můžete i na kratší bloky seminářů na témata „jak funguje jóga“ – tajná tantrická know how, která se na běžných lekcích nedozvíte, objevování svého vlastního potenciálu skrz pochopení energetiky čaker a také základy ajurvédy a očistných technik, abyste věděli jak na ně, budete-li mít chuť někdy je vyzkoušet. V lehkosti a jemnosti se zkrátka zanoříme do prázdninové atmosféry a času na sebe a pro sebe v okouzlujícím prostředí balijského ráje.
Lektorka: DAGMAR VOLFOVÁ
Lektorka tantrické jógy a rituálů, hatha jógy, jógy se spirální dynamikou a jemné uvolňující práce s tělem a myslí… a také biochemička a technolog potravin. Po 5 letech strávených v Indii a Thajsku studiem jógy a tradiční tantry nyní v ČR i ve světě provází na cestě za vnitřním poznáním.
Více info o józe, jógových cestách a také seminářích a lekcích v ČR: www.simhayoga.cz

 

rezervace a více na webu CK Mandala Adventures zde.

 

 

Jógový zálet do Vietnamu a cestování po Kambodži

8.11. – 22.11.2018

Jógová praxe v retreat centru uprostřed Vietnamu, poznávání vientmaské kultury, měst, moře… Po návštěvě Vietnamu se přesuneme do KAMBODŽI. Navštívíme chrámový komplex ANGKOR WAT zapsaný v UNESCO. Projedeme se na tradiční dřevěné lodi po jednom z největších jezer jihovýchodní Asie TONLE SAM s plovoucími vesnicemi. Cestu ukončíme na exotickém ostrově KOH RONG, kde nádherné bílé pláže omývají křišťálové vody Jihočínského moře….

Více...
Již tradiční formát oblíbených JÓGOVYCH ZÁLETŮ s jógou Dagmar Volfové a poznávání navštívené země tentokráte přesouváme do Indočíny. Organizátor: Mandala Adventures CK.
Tato cesta nás zavede do CENTRA VIETNAMU – do malebného městečka HOI AN zapsaného v UNESCO, které nás uchvátí starobylými domy a uličkami plnými lampiónů kolem říčky vlévající se do Jihočínského moře. Odtud se vydáme na výlety k ruinám MY SON, pozůstatkům po Champské královské dynastii, do Zakázaného purpurového města u Parfémové řeky ve městě HUE a zastavíme se v průsmyku HAI VAN.  Projedeme se kolem nádherných políček na loďkách a dozvíme se zajímavosti o pěstování místních plodin. Pro zájemce bude možné se zúčastnit kurzu vaření. Strávíme zde krásných klidných 7 dní. Než se dostaneme k této přímořské oblasti, navštívíme na skok Ho Či Minovo město, které stále všichni Vietnamci nazývají SAIGON, kde si necháme rozmazlovat především chuťové buňky. Projdeme město formou FOOD TOUR. Budeme mít možnost ochutnat lahodnou vietnamskou kuchyni plnou zajímavých variací zeleniny a koření, včetně žabích stehýnek a jiných exotických pochutin.
Po návštěvě Vietnamu se přesuneme do KAMBODŽI. Navštívíme chrámový komplex ANGKOR WAT zapsaný v UNESCO. Projedeme se na tradiční dřevěné lodi po jednom z největších jezer jihovýchodní Asie TONLE SAM s plovoucími vesnicemi. Cestu ukončíme na exotickém ostrově KOH RONG, kde nádherné bílé pláže omývají křišťálové vody Jihočínského moře.
Bonusem této cesty samozřejmě HATHA JÓGA vedená Dagmar Volfovou.
JÓGA
Jedná se o jemný styl jógy. Budeme se věnovat celkovému uvolňování a také práci s energií a čakrami – tj. tantrické hatha józe neboli čakra józe. Pozornost půjde i k našem tělu a jeho naslouchání: poznávání svého vnitřního prostoru, svých energetických orgánů – čaker. Vnitřní energie je mocná – kam ji zaměříme, tam ji posíláme a to uskutečňujeme. Jógová praxe nám přináší vnitřní propojení, uvědomění a procítění. Podporuje naši přirozenou schopnost kráčet po své vlastní cestě. Během jógových lekcí v pomalejším tempu si vysvětlíme a vyzkoušíme účinek jógy nejen na naše fyzické tělo, ale i na proudění energie v něm pro podporu vitality, sebe-vědomí, nadhledu a radosti ze života. Ochutnáte sami na sobě léčivý vliv jógy na emoce a mysl. Závěrem vždy úžasně zrelaxujete během vedené relaxace jóga nidra, která pomáhá rozpouštět tenze a osvobozuje mysl.
Lektorka: DAGMAR VOLFOVÁ
Lektorka tantrické jógy a rituálů, hatha jógy, jógy se spirální dynamikou a jemné uvolňující práce s tělem a myslí… a také biochemička a technolog potravin. Po 5 letech strávených v Indii a Thajsku studiem jógy a tradiční tantry nyní v ČR i ve světě provází na cestě za vnitřním poznáním.
Více info o józe, jógových cestách a také seminářích a lekcích v ČR: www.simhayoga.cz

 

 

Share Button