Jógové cesty

Jemná tantrická hatha jóga na nádherných exotických destinacích s poznáváním kultury daného místa. Na rok 2018 jsme pro vás s Mandala Adventures CK připravili opět několik cest za poznáním, které kombinují cestovatelské zážitky, poznávání kultury a krás dané země …s jógou. 

Bali, Srí Lanka, Indie, Vietnam-Kambodža a Bali-Flores-Komodo. 

Poznávejte s námi svět i sami sebe!

 

Magická severní Indie s meditacemi a jógou

20. 9. – 5. 10. 2018    OBSAZENO

(připravujeme další termíny viz dole) 

Jóga a spočinutí v čirém bytí v zeleném podhůří Himalájí a u posvátné řeky Gangy… s návštěvou nezapomenutelného Taj Mahalu. Cesta pro ty, kteří mají chuť a odvahu poznávat – nejen magickou Indii všemi smysly, ale i svou krajinu vnitřní. Připojte se k cestě plné chutí, vůní, zážitků a jógy s Dagmar Volfovou.

Více...

Dharamsala a Rišikéš – buddhistická a hinduistická Indie. Dva rozdílně světy v jedné zemi. Zklidníme mysl a protáhneme tělo ve vesničce Dharamkotu městečka McLeodGanj v oblasti Dharamsala, kde sídlí tibetská exilová vláda a Jeho Svátost Dalaj Láma. Ráno si společně zacvičíme hatha jógu vycházející z tantrických proncipů práce s energií a čakrami a případné zájemce pak také naladí meditace v buddhistickém centru Tushita. Poznáme střípky tibetské kultury, navštívíme chrám Jeho Svátosti, kde se denně modlí desítky tibetských mnichů v tradičních rudých róbách. Bude také hojnost času užít si čiré bytí a rozjímání v místní zeleni s plápolajícími tibetskými modlitebními praporky a skvělou tibetskou a indickou kuchyní.

Po přesunu na západ k řece Ganze spočineme v hlavním městě jógy – nezapomenutelném Rišikéši, který učaruje nejen jogínům. Jógoví příznivci se mohou těšit na hatha jógu a kundalini tantra jógu s Dášou a k tomu velkou nabídku jógy s místními učiteli, meditace u Maa Gangy, očistné koupele, hindu tradiční rituály, návštěvy chrámů, meditace v jeskyni, setkání se sadhuy v horách. Můžete si užívat úžasného městečka Rišikéš se vším, co nabízí, pochutnat si na báječné indické kuchyni i neopakovatelných exotických ovocných salátech, navštívit ašrám, kde pobývali The Beatles a spočinout u řeky Gangy, dopřát si očistnou koupel, být součástí pulzující spirituality obřadů Ganga Aarti a samozřejmě, seznámit se s Indií všemi smysly. Navštívíme i Kankhal – samadhi místo oslavované svaté ženy SriAnadaMaiMaa a posvátné město Haridwar na řece Ganze s velkolepými ceremoniemi a rituály.

Magická Indie je plná nevšedních zážitků.

 

Jaká je severní Indie?

Kouzelná, divoká, osobitá, hlučná i tichá, melodická, okouzlující, plná báječných chutí, spirituální, nezapomenutelná. I taková je Indie. Ale těžko popsat slovy. Každý má jiný zážitek, vjem, pocit, pro každého je Indie něčím osobitým, nezopakovatelným, zkrátka místo, které pohltí všechny vaše smysly a okouzlí vás… po svém.  

Láká vás vydat se do lůna spirituality, země, kde se mísí různá náboženství, spirituální směry a i vy si zde můžete namíchat svůj osobitý koktejl? S respektem k místní kultuře, s pokorou a přesto sami, u sebe, v zeleni a u posvátné řeky Gangy, na obřadech, v chrámech, v ulicích i na jógových setkáních. Indie dýchá, pulzuje a okouzlí vás. Necháte se?

 

Cena: 43.900 Kč

 

CENA ZAHRNUJE

letenku Praha – Dillí – Praha
hatha jógu a tantrickou jógu s Dášou (1x denně v Dharamsale a Rišikéši)
přepravu mezi jednotlivými destinacemi
zajištění výletů (Kankhal, Haridwar, Nilkant, Kunjapuri včetně průvodce a dopravy)
vstup na Taj Mahal
ubytování bez stravy

 

CENA NEZAHRNUJE

soukromé cestovní pojištění
pojištění storna zájezdu
stravu (počítejte cca 500 RS na den tj. ca 150-200 Kč/den)

volitelné lekce jógy s místními učiteli (počítejte cca 200 RS/lekce tj. 80 Kč)
vízum (vyřízení buď online nebo na ambasádě v Praze)
výšlap na horu Triund (cca 1000 Kč s průvodcem a přespáním na hoře Triund).

 

1.den

Odlet z Prahy.

2. den

Odpolední přílet do Dillí, přestup na letadlo do Dehradunu. Přejezd do Rishikeshe, ubytování na 6 nocí v hotelu. Následující dny strávíme poznáváním tohoto městečka a jeho okolí. Má mnoho co nabídnout. Rišikéš pulzuje hinduistickými obřady, chrámy a všudypřítomnou jógou v nejrůznějších podobách. Rišikéš je městečko na břehu posvátné řeky Gangy s magickými obřady Ganga Arti (oslava řeky Gangy), kde se můžete oddávat józe v nepřeberných stylech a pohledech, které Indie může nabídnout. V našem programu máme 1x denně lekce jógy s Dášou a také několik skvělých výletů: do posvátného města Haridwar s ceremoniemi oslav Gangy – Ganga Arti (a město, kde se konává KumbMela – posvátná koupel v Ganze) a do  blízkého městečka Kankhal. S hindu knězem Ramem také vystoupáme ke chrámu Kunjapuri na východ slunce nad himalájskými kopci a navštívíme jeden z nejvýznamnějších místních chrámů boha Šivy – Nilkant a přilehlou posvátnou jeskyni, kde tradičně sídlí sadhuové oddávající se meditaci.

8. den večer – noční přejezd do oblasti Dharamsala.

9.den

Brzy ráno přijedeme do oblasti Dharmasala. Program na následujících 5 dní: pobyt v blízkosti městečka MacLeodGanj v zeleném prostředí himalájských lesů (5 nocí v penzionu v zeleni), denně možnost lekcí jógy s Dášou a také meditací v blízkém nádherném buddhistickém centru Tushita (Mahayana tradice buddhismu v jehož čele stojí Jeho Svátost Dalai Lama), návštěva chrámu Jeho Svátosti Dalai Lamy, meditace v chrámu, návštěva tibetské a indické školy, návštěva tibetského kulturního centra a muzea tibetské historie. Pro jógové nadšence možnost místních jógových lekcí v městečku McLeodGanj (není v ceně), popř. výšlap na horu Triund (není v ceně). 

14. den noční přejezd do Dillí / Agry

15. den návštěva Taj Mahalu a přejezd zpět do Dillí.

16. den brzký ranní odlet do Prahy a přílet v odpoledních hodinách.

 

 Rezervace, dotazy a přihlášky u CK MANDALA,   mandala@ckmandala.cz.

 

 

Lektorka: Dagmar Volfová (Kala Aryavrat) vede jógové semináře jako rituál pro uvolnění těla a mysli a rozšiřování vědomí. Praxe je jemná, pomalejší, nepříliš fyzicky náročná a přesto do hloubky. Vychází ze zkušeností ze své osobní praxe tantrické jógy, zkoumání univerza a také 5 letých studií autentické tantry pravé ruky v Indii (mantra meditace, ohnivé rituály yagna, yantry). Provází na cestě za vnitřním poznáním v ČR, Indii a na Bali.

 

Jógový zálet na BALI, Flores a Komodo

22. 10. – 5. 11. 2018

Jógová praxe v krásném retreat centru na magickém Bali, ostrově bohů, cestování po nádherném ostrově Flores a romantická plavba za korálovými rybkami, mantami a draky na ostrov Komodo. Návštěvy chrámů, pestrobarevný podmořský život, bílé i růžové pláže, zelená rýžová pole, různobarevná vulkanická jezera, tradiční vesnice, úžasná indonéská kuchyně. A jóga. Tantrická hatha jóga zaměřená na vnitřní prožitek. Abychom ten život žili a vnímali v každé buňce. V přítomnosti. Někdy je dobré poodstoupit z našeho zaběhnutého režimu a vidět sami sebe i svět s nadhledem a lehkostí, která je Bali vlastní. (Sebe)poznávací zájezd, který lze i prodloužit či kombinovat s cestou do Vietnamu.

Více...

 

Spolu s naším již tradičním oblíbeným jógovým záletem na Bali s Dagmar Volfovou vám přinášíme cestu na nádherné ostrovy Flores, Rinca a Komodo. Tato cesta je kombinací jógového pobytu s kouzelnými cestovatelskými zážitky uprostřed nádherné přírody čtyř indonéských ostrovů.
BALI
V první části zájezdu nás přijme ostrov Bali, který svojí mírumilovnou a klidnou energií přímo vybízí k nalezení harmonie nejen v našich myslích, ale také na tělesné schránce. Navštívíme „město jógy a spirituality“ Ubud, balijské chrámy, zažijeme tradiční modlitby a rituály ale hlavně se budeme věnovat sobě, jógové praxi a seminářům v klidné všeobjímající zeleni retreat centra na balijské vysočině. 
FLORES
Druhá část nás zavede na jedinečný ostrov Flores, který vyniká malebnou scenérií majestátných vulkánů a horských jezer. Navštívíme tradiční vesničky, zjistíme, jak se tkají tradiční oděvy, projedeme kávové plantáže a rýžoviště s pasoucími se vodními buvoly a podnikneme cestu na pohoří duchů – Kelimutu. Je známo díky svým třem barevným jezerům: tyrkysovému, hnědému a černému. Různobarevnost jezer je způsobena odlišnými horninami. Nikdy není předem známo, jakou barvu budou mít. Naše těla zrelaxujeme na panenské pláži Koka, která má tvar srdce.
RINCA a KOMODO 
Cestu zakončíme romantickou jízdou lodí mezi nádhernými plážemi s bílým a růžovým písem, která nás zavede za komodskými draky na ostrově Komodo a Rinca. Strávíme dva dny na lodi a budeme proplouvat mezi desítkami panenských ostrovů. Zde se také ponoříme do křišťálových hlubin, kde je možné spatřit manty, želvy, korály, korálové rybky a vzácné druhy mořských živočichů. Na Manta pointu, kde se zastavíme, je možné sledovat i stovky dovádějících 3m dlouhých mant.
JÓGA 
Jedná se o jemný styl jógy. Budeme se v duchu prázdnin věnovat celkovému uvolňování a také práci s energií a čakrami – tj. tantrické hatha józe neboli čakra józe. Pozornost půjde i k našem tělu a jeho naslouchání: poznávání svého vnitřního prostoru, svých energetických orgánů – čaker. Vnitřní energie je mocná – kam ji zaměříme, tam ji posíláme a to uskutečňujeme. Jógová praxe nám přináší vnitřní propojení, uvědomění a procítění. Podporuje naši přirozenou schopnost kráčet po své vlastní cestě. Během jógových lekcí v pomalejším tempu si vysvětlíme a vyzkoušíme účinek jógy nejen na naše fyzické tělo, ale i na proudění energie v něm pro podporu vitality, sebe-vědomí, nadhledu a radosti ze života. Ochutnáte sami na sobě léčivý vliv jógy na emoce a mysl. Závěrem vždy úžasně zrelaxujete během vedené relaxace jóga nidra, která pomáhá rozpouštět tenze a osvobozuje mysl.
Pro jógovou část cesty budeme mít k dispozici nádherné prostory retreat centra s vynikající vegetariánskou plnou penzí. Užijte si mj. „tichý den“ a těšit se můžete i na kratší bloky seminářů na témata „jak funguje jóga“ – tajná tantrická know how, která se na běžných lekcích nedozvíte, objevování svého vlastního potenciálu skrz pochopení energetiky čaker a také základy ajurvédy a očistných technik, abyste věděli jak na ně, budete-li mít chuť někdy je vyzkoušet. V lehkosti a jemnosti se zkrátka zanoříme do prázdninové atmosféry a času na sebe a pro sebe v okouzlujícím prostředí balijského ráje.
Lektorka: DAGMAR VOLFOVÁ
Lektorka tantrické jógy a rituálů, hatha jógy, jógy se spirální dynamikou a jemné uvolňující práce s tělem a myslí… a také biochemička a technolog potravin. Po 5 letech strávených v Indii a Thajsku studiem jógy a tradiční tantry nyní v ČR i ve světě provází na cestě za vnitřním poznáním.
Více info o józe, jógových cestách a také seminářích a lekcích v ČR: www.simhayoga.cz

 

rezervace a více na webu CK Mandala Adventures zde.

 

 

Magická Indie severu i jihu s jógou a rituály

15. 2. – 28. 2. 2019    

Jóga a spočinutí v čirém bytí na písčitých plážích vlídné přímořské Goa a v magickém Rišikéši u posvátné řeky Gangy… s návštěvou nezapomenutelného Taj Mahalu. Cesta pro ty, kteří mají chuť a odvahu poznávat – nejen magickou Indii všemi smysly, ale i svou krajinu vnitřní. Připojte se k cestě plné chutí, vůní, zážitků a jógy s Dagmar Volfovou.

Více...

Goa a Rišikéš – dva rozdílné světy v jedné zemi. Hinduistická Indie jak v přímořské oblasti Goa, které se přezdívá „Indie pro začátečníky“ neboť nabízí více pohodlí se špetkou luxusu západním cestovatelům, tak i ryzí severní Indie v duchovní oblasti u řeky Gangy.  Dva rozdílně světy v jedné zemi. Zrelaxujeme i

protáhneme tělo u moře, užijete si Indii tak trochu jinak, více připravenou na požadavky západních turistů, ale přesto stále magickou. Jižní Goa je přímořská oblast, stále ještě ale méně turistická než severní část Goa.  Bude hojnost času užít si čiré bytí a rozjímání za zvuku oceánu, ranní jógu při východu slunce na pláži s Dášou a případně i další kulturní aktivity, které tato oblast nabízí. A samozřejmě tradiční indickou kuchyni. Po 4 dnech u moře, které zpestří i výlet do místních zahrad a džungle, se přesuneme ještě více na jih do dalšího indického státu Karnataka, do Gokarny, která je hindu centem této oblasti a ačkoli pouze 100 Km vzdálená, již zde zažijete „jinou“ Indii než na Goa.

Z Gokarny se vydáme zpět na Goa, odkud poletíme opět do jiného světa – severní Inde. Po přesunu na severozápad k řece Ganze spočineme v nezapomenutelném Rišikéši. Ačkoli se mu přezdívá hlavní město jógy, má mnohem více co nabídnout než „cvičení jógy“ a učaruje nejen jogínům. Jógoví příznivci se mohou těšit na tantrickou hatha jógu s Dášou a k tomu velkou nabídku jógy s místními učiteli. Ale také na meditace u Maa Gangy, očistné koupele, hindu tradiční rituály, ohnivý rituál yagna, návštěvy chrámů, meditace v jeskyni, setkání se sadhuy v horách. Můžete si užívat úžasného městečka Rišikéš se vším, co nabízí, pochutnat si na báječné indické kuchyni i neopakovatelných exotických ovocných salátech, navštívit ašrám, kde pobývali The Beatles a spočinout u řeky Gangy, dopřát si  očistnou koupel, být součástí pulzující spirituality obřadů Ganga Aarti a samozřejmě, seznámit se s Indií všemi smysly. Navštívíme i Kankhal – samadhi místo oslavované svaté ženy SriAnadaMaiMaa a posvátné město Haridwar na řece Ganze s velkolepými ceremoniemi a rituály.

Magická Indie je plná nevšedních zážitků.

 

Jaká je Indie?

Kouzelná, divoká, osobitá, hlučná i tichá, melodická, okouzlující, plná báječných chutí, spirituální, nezapomenutelná. I taková je Indie. Ale těžko popsat slovy. Každý má jiný zážitek, vjem, pocit, pro každého je Indie něčím osobitým, nezopakovatelným, zkrátka místo, které pohltí všechny vaše smysly a okouzlí vás… po svém.  

Láká vás vydat se do lůna spirituality, země, kde se mísí různá náboženství, spirituální směry a i vy si zde můžete namíchat svůj osobitý koktejl? S respektem k místní kultuře, s pokorou a přesto sami, u sebe, v zeleni a u posvátné řeky Gangy, na obřadech, v chrámech, v ulicích i na jógových setkáních. Indie dýchá, pulzuje a okouzlí vás. Necháte se?

 

Cena: 47.500 Kč

 

CENA ZAHRNUJE

lokální letenky Dillí-Goa a Goa-Dillí-Dehradun
tantrickou hatha jógu jógu s Dášou (1x denně na Goa a v Rišikéši)
přepravu mezi jednotlivými destinacemi a letištěmi
zajištění výletů (zahrady a džungle v Goa, Kankhal, Haridwar, himalájská jeskyně, Kunjapuri včetně průvodce a dopravy)
vstup na Taj Mahal
ubytování bez stravy

 

CENA NEZAHRNUJE

letenku Praha – Dillí – Praha (ca 13 500 – 15 000 Kč)

soukromé cestovní pojištění
pojištění storna zájezdu
stravu (počítejte cca 700 RS na den tj. ca 250-300 Kč/den) 

volitelné lekce jógy s místními učiteli (počítejte cca 200 RS/lekce tj. 80 Kč)
vízum (vyřízení buď online nebo na ambasádě v Praze, možnost nechat zařídit přes CK )
soukromé taxi výlety na další pláže Goa

 

15.2.      1. den

Odlet z Prahy do Dillí

16.2.      2. den

Přílet do Dillí, přestup na let na Goa, z letiště taxi do jižní Goa. Ubytování na 4 noci v rezortu na Goa na pláži Agonda (luxusní chatičky u pláže). Agonda je jedna z nejkrásnějších pláží na Goa, která není turisticky tolik vytížená ( i proto jedeme na jižní Goa – severní Goa je velmi turistické).

17.2.      3. den

Odpočinek po cestě na krásné pláži Agonda. Pro zájemce možnost kulturního vyžití (na Goa se pořádají společenské pikniky, tanec, jóga aj.)

18.2.      4. den

Ranní jóga na pláži s východem slunce, výlet na farmu – do zahrady koření a pěstění místních plodin, náhled džungle

19.2.      5. den

Ranní jóga na pláži s východem slunce, odpočinek na pláži Agonda či možnost průzkumu dalších pláží a okolí

20.2.      6. den

Ranní jóga na pláži s východem slunce, relax na pláži a po poledni odjezd taxi na jih směr do Gokharny ve vedlejším státě Karnataka. Gokharna je duchovní tepna místní oblasti plná chrámů, zážitek jižní Indie.  Přespání v Gokarně.

21.2.      7. den

Procházka Gokharnou, meditace v chrámu a odjezd na letiště v Goa, přelet Goa – Dillí – Dehradun. Z Dehradunu taxi do Rišikéše, ubytování v Rišikéši u posvátné řeky Gangy

22.2.      8. den

Ranní jóga, poznávání městečka Rišikéš, které tepe hindu rituály u řeky Gangy i v místních chrámech. Během následujících dní budete mít možnost zúčastnit se několika tradičních posvátných rituálů.

23.2.      9. den 

Ranní jóga, volný program v Rišikéši, který má mnoho co nabídnout, cesta k meditační jeskyni.

24.2.      10. den

Východ slunce u chrámu Kunjapuri,  možnost ranní jógy při východu slunce v horách či bdělé rozjímání, návrat zpět do Rišikéše a odpoledne volný program – krásy Rishiekshe a relaxace u Maa Gangy

25.2.      11.den

Ranní rituál Shiva Abishek v chrámu v Rišikéši, odpoledne výlet do posvátného města Haridwar a Kankhal (posvátné místo samadhi SriAnandaMayee Maa), večerní velké oslavy Ganga Arti v Hardwaru

26.2.      12.den

Ranní jóga, volný den v Rišikéši. Večerní odjezd přes noc do Agry.

27.2.      13.den

Taj Mahal – majestátní pomník lásky, při východu slunce je zbarven do růžova. Taxi zpět do Dillí, odpočinek v Dillí.

28.2.      14.den

Ranní let z Dillí do Prahy, přílet stejný den

 Rezervace, dotazy a přihlášky u CK MANDALA,   mandala@ckmandala.cz.

 

Lektorka: Dagmar Volfová (Kala Aryavrat) vede jógové semináře jako rituál pro uvolnění těla a mysli a rozšiřování vědomí. Praxe je jemná, pomalejší, nepříliš fyzicky náročná a přesto do hloubky. Vychází ze zkušeností ze své osobní praxe tantrické jógy, zkoumání univerza a také 5 letých studií autentické tantry pravé ruky v Indii (mantra meditace, ohnivé rituály yagna, yantry). Provází na cestě za vnitřním poznáním v ČR, Indii a na Bali.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Jógový zálet na Bali a sopky Jávy

3. 4. – 17. 4. 2019

Prázdniny na magickém Bali, ostrově bohů a poznávací cesta na sopky Jávy. Návštěvy chrámů, divoké i klidné moře, bílé pláže, zelená rýžová pole, úžasná indonéská kuchyně. A k tomu jóga. Hatha jóga a tantrická jóga zaměřená na vnitřní prožitek. Abychom ten život žili a vnímali v každé buňce. V přítomnosti. Někdy je dobré poodstoupit z našeho zaběhnutého režimu a vidět sami sebe i svět s nadhledem a lehkostí, která je Bali vlastní. (Sebe)poznávací zájezd.  Více na webu CK Mandala Adventures zde.

 

 

Magická severní Indie s meditacemi a jógou

2. 10. – 17. 10. 2019   

Jóga a spočinutí v čirém bytí v zeleném podhůří Himalájí a u posvátné řeky Gangy… s návštěvou nezapomenutelného Taj Mahalu. Cesta pro ty, kteří mají chuť a odvahu poznávat – nejen magickou Indii všemi smysly, ale i svou krajinu vnitřní. Připojte se k cestě plné chutí, vůní, zážitků a jógy s Dagmar Volfovou.

Více...

Dharamsala a Rišikéš – buddhistická a hinduistická Indie. Dva rozdílně světy v jedné zemi. Zklidníme mysl a protáhneme tělo ve vesničce Dharamkotu městečka McLeodGanj v oblasti Dharamsala, kde sídlí tibetská exilová vláda a Jeho Svátost Dalaj Láma. Ráno si společně zacvičíme hatha jógu vycházející z tantrických proncipů práce s energií a čakrami a případné zájemce pak také naladí meditace v buddhistickém centru Tushita. Poznáme střípky tibetské kultury, navštívíme chrám Jeho Svátosti, kde se denně modlí desítky tibetských mnichů v tradičních rudých róbách. Bude také hojnost času užít si čiré bytí a rozjímání v místní zeleni s plápolajícími tibetskými modlitebními praporky a skvělou tibetskou a indickou kuchyní. 

Po přesunu na západ k řece Ganze spočineme v hlavním městě jógy – nezapomenutelném Rišikéši, který učaruje nejen jogínům. Jógoví příznivci se mohou těšit na hatha jógu a kundalini tantra jógu s Dášou a k tomu velkou nabídku jógy s místními učiteli, meditace u Maa Gangy, očistné koupele, hindu tradiční rituály, návštěvy chrámů, meditace v jeskyni, setkání se sadhuy v horách. Můžete si užívat úžasného městečka Rišikéš se vším, co nabízí, pochutnat si na báječné indické kuchyni i neopakovatelných exotických ovocných salátech, navštívit ašrám, kde pobývali The Beatles a spočinout u řeky Gangy, dopřát si očistnou koupel, být součástí pulzující spirituality obřadů Ganga Aarti a samozřejmě, seznámit se s Indií všemi smysly. Navštívíme i Kankhal – samadhi místo oslavované svaté ženy SriAnadaMaiMaa a posvátné město Haridwar na řece Ganze s velkolepými ceremoniemi a rituály.

Magická Indie je plná nevšedních zážitků.

 

Jaká je severní Indie?

Kouzelná, divoká, osobitá, hlučná i tichá, melodická, okouzlující, plná báječných chutí, spirituální, nezapomenutelná. I taková je Indie. Ale těžko popsat slovy. Každý má jiný zážitek, vjem, pocit, pro každého je Indie něčím osobitým, nezopakovatelným, zkrátka místo, které pohltí všechny vaše smysly a okouzlí vás… po svém.  

Láká vás vydat se do lůna spirituality, země, kde se mísí různá náboženství, spirituální směry a i vy si zde můžete namíchat svůj osobitý koktejl? S respektem k místní kultuře, s pokorou a přesto sami, u sebe, v zeleni a u posvátné řeky Gangy, na obřadech, v chrámech, v ulicích i na jógových setkáních. Indie dýchá, pulzuje a okouzlí vás. Necháte se?

 

Cena: 43.900 Kč

 

CENA ZAHRNUJE

letenku Praha – Dillí – Praha
hatha jógu a tantrickou jógu s Dášou (1x denně v Dharamsale a Rišikéši)
přepravu mezi jednotlivými destinacemi
zajištění výletů (Kankhal, Haridwar, Nilkant, Kunjapuri včetně průvodce a dopravy)
vstup na Taj Mahal
ubytování bez stravy

 

CENA NEZAHRNUJE

soukromé cestovní pojištění
pojištění storna zájezdu
stravu (počítejte cca 800 RS na den tj. ca 300 Kč/den)

volitelné lekce jógy s místními učiteli (počítejte cca 200 RS/lekce tj. 80 Kč) 
vízum (vyřízení buď online nebo na ambasádě v Praze)
výšlap na horu Triund (cca 600 Kč s průvodcem a přespáním na hoře Triund), výlet k zlatému chrámu (Golden Temple) a oblíbené kultovní kulturní přehlídce na indicko-pakistánské hranici (celodenní, jede se taxi, počítejte ca 1000 Kč).

 

1.den

Odlet z Prahy.

2. den

Odpolední přílet do Dillí, odpočinek po cestě v Dillí (budeme mít k dispozici hotel), večer noční přejezd luxusním Volvo semi sleeper busem do oblasti Dharamsala.

3.den

Brzy ráno přijedeme do oblasti Dharmasala. Program na následujících 5 dní: pobyt v blízkosti městečka MacLeodGanj v zeleném prostředí himalájských lesů (5 nocí v penzionu v zeleni), denně možnost lekcí jógy s Dášou a také meditací v blízkém nádherném buddhistickém centru Tushita (Mahayana tradice buddhismu v jehož čele stojí Jeho Svátost Dalai Lama), návštěva chrámu Jeho Svátosti Dalai Lamy, meditace v chrámu, návštěva tibetské a indické školy, návštěva tibetského kulturního centra a muzea tibetské historie. Pro jógové nadšence možnost místních jógových lekcí v městečku McLeodGanj, popř. výšlap na horu Triund (s přespáním), nebo alternativně kratší půldenní trek k vodopádu Dharmakot. Pro cestovatele poznávací také možnost celodenního výletu ke Golden Temple a velké přehlídce na indicko-pákistánské hranici (celodenní taxi výlet). 

 

8. den

Přes den odpočinek v zelených horách, přes noc přejezd do Rishikeshe, kde se na 6 nocí ubytujeme v hotelu. Následující dny strávíme poznáváním tohoto městečka a jeho okolí. Má mnoho co nabídnout. Rišikéš pulzuje hinduistickými obřady, chrámy a všudypřítomnou jógou v nejrůznějších podobách. Rišikéš je městečko na břehu posvátné řeky Gangy s magickými obřady Ganga Arti (oslava řeky Gangy), kde se můžete oddávat józe v nepřeberných stylech a pohledech, které Indie může nabídnout. V našem programu máme 1x denně lekce jógy s Dášou a také několik skvělých výletů: do posvátného města Haridwar s ceremoniemi oslav Gangy – Ganga Arti (a město, kde se konává KumbMela – posvátná koupel v Ganze) a do  blízkého městečka Kankhal. S hindu knězem Ramem také vystoupáme ke chrámu Kunjapuri na východ slunce nad himalájskými kopci a navštívíme jeden z nejvýznamnějších místních chrámů boha Šivy – Nilkant a přilehlou posvátnou jeskyni, kde tradičně sídlí sadhuové oddávající se meditaci.

 

14. den odpočinek v Rišikéši a pak noční přejezd do Dillí / Agry

15. den ranní návštěva Taj Mahalu a přejezd zpět do Dillí, odpočinek před cestou.

16. den brzký ranní odlet do Prahy a přílet v odpoledních hodinách.

 

 Rezervace, dotazy a přihlášky u CK MANDALA,   mandala@ckmandala.cz

 

!! Termín cesty se může o pár dní posunout neb obvykle se snažíme zařadit možnost zúčastnit se přednášek Jeho Svatosti Dalajlamy v jeho chrámu v McLeodGanj. Nicméně program přednášek na 2019 není zatím vypsán. Budou -li opět začátkem října, rádi termín dle možností o pár dní přizpůsobíme, abyste si mohli užít tento jedinečný zážitek.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Jógový zálet do Vietnamu a cestování po Kambodži

připravujeme na listopad 2019

Jógování na krásném místě uprostřed Vietnamu, poznávání vientmaské kultury, měst, moře… Po návštěvě Vietnamu se přesuneme do KAMBODŽI. Navštívíme chrámový komplex ANGKOR WAT zapsaný v UNESCO. Projedeme se na tradiční dřevěné lodi po jednom z největších jezer jihovýchodní Asie TONLE SAM s plovoucími vesnicemi. Cestu ukončíme na exotickém ostrově KOH RONG, kde nádherné bílé pláže omývají křišťálové vody Jihočínského moře….

Více...
Již tradiční formát oblíbených JÓGOVYCH ZÁLETŮ s jógou Dagmar Volfové a poznávání navštívené země tentokráte přesouváme do Indočíny. Organizátor: Mandala Adventures CK.
Tato cesta nás zavede do CENTRA VIETNAMU – do malebného městečka HOI AN zapsaného v UNESCO, které nás uchvátí starobylými domy a uličkami plnými lampiónů kolem říčky vlévající se do Jihočínského moře. Odtud se vydáme na výlety k ruinám MY SON, pozůstatkům po Champské královské dynastii, do Zakázaného purpurového města u Parfémové řeky ve městě HUE a zastavíme se v průsmyku HAI VAN.  Projedeme se kolem nádherných políček na loďkách a dozvíme se zajímavosti o pěstování místních plodin. Pro zájemce bude možné se zúčastnit kurzu vaření. Strávíme zde krásných klidných 7 dní. Než se dostaneme k této přímořské oblasti, navštívíme na skok Ho Či Minovo město, které stále všichni Vietnamci nazývají SAIGON, kde si necháme rozmazlovat především chuťové buňky. Projdeme město formou FOOD TOUR. Budeme mít možnost ochutnat lahodnou vietnamskou kuchyni plnou zajímavých variací zeleniny a koření, včetně žabích stehýnek a jiných exotických pochutin.
Po návštěvě Vietnamu se přesuneme do KAMBODŽI. Navštívíme chrámový komplex ANGKOR WAT zapsaný v UNESCO. Projedeme se na tradiční dřevěné lodi po jednom z největších jezer jihovýchodní Asie TONLE SAM s plovoucími vesnicemi. Cestu ukončíme na exotickém ostrově KOH RONG, kde nádherné bílé pláže omývají křišťálové vody Jihočínského moře.
Bonusem této cesty samozřejmě HATHA JÓGA vedená Dagmar Volfovou.
JÓGA
Jedná se o jemný styl jógy. Budeme se věnovat celkovému uvolňování a také práci s energií a čakrami – tj. tantrické hatha józe neboli čakra józe. Pozornost půjde i k našem tělu a jeho naslouchání: poznávání svého vnitřního prostoru, svých energetických orgánů – čaker. Vnitřní energie je mocná – kam ji zaměříme, tam ji posíláme a to uskutečňujeme. Jógová praxe nám přináší vnitřní propojení, uvědomění a procítění. Podporuje naši přirozenou schopnost kráčet po své vlastní cestě. Během jógových lekcí v pomalejším tempu si vysvětlíme a vyzkoušíme účinek jógy nejen na naše fyzické tělo, ale i na proudění energie v něm pro podporu vitality, sebe-vědomí, nadhledu a radosti ze života. Ochutnáte sami na sobě léčivý vliv jógy na emoce a mysl. Závěrem vždy úžasně zrelaxujete během vedené relaxace jóga nidra, která pomáhá rozpouštět tenze a osvobozuje mysl.
Lektorka: DAGMAR VOLFOVÁ
Lektorka tantrické jógy a rituálů, hatha jógy, jógy se spirální dynamikou a jemné uvolňující práce s tělem a myslí… a také biochemička a technolog potravin. Po 5 letech strávených v Indii a Thajsku studiem jógy a tradiční tantry nyní v ČR i ve světě provází na cestě za vnitřním poznáním.
Více info o józe, jógových cestách a také seminářích a lekcích v ČR: www.simhayoga.cz
Share Button