Jógové cesty

Jemná tantrická hatha jóga na nádherných exotických destinacích s poznáváním kultury daného místa. Na rok 2019 a 2020 jsme pro vás s Mandala Adventures CK připravili opět několik cest za poznáním, které kombinují cestovatelské zážitky, poznávání kultury a krás dané země …s jógou. 

Indie v jejích různých podobách, Vietnam a Kambodža, Kolumbie.

Poznávejte s námi svět i sami sebe!

-2020-

Magická Indie s jógou a rituály

24.2. – 6. 3. 2020

Jóga a spočinutí v čirém bytí v Rišikéši v podhůří Himalájí u posvátné řeky Gangy, s návštěvou nezapomenutelného Taj Mahalu. Cesta pro ty, kteří mají chuť a odvahu poznávat – nejen magickou Indii všemi smysly, ale i svou krajinu vnitřní. Jóga není jen o cvičení. Když se na chvilku zastavíme a spočineme uvnitř sebe, nalézáme odpovědi na své otázky i více důvěry v sebe sama.

Cestu je možné prodloužit buď relaxačně pobytem u moře na jižní Goa nebo studijně v ašrámu Gurudžího v jižní Indii – unikátní prastará tantra pravé ruky – meditace a očistné ajurvédské techniky pro uvolnění proudění energie kundalíní.

Připojte se k cestě plné chutí, vůní, tradičních indických rituálů, jógy a zážitků s Dášou, která v Indii vedla jógové centrum a tato kouzlená země je již 7 let jejím druhým domovem.

Více...

Magická Indie: mnoho rozdílných světů v jedné zemi. Hinduistická Indie Rišikéše a Haridwaru v duchovní oblasti podél posvátné řeky Gangy. A také monumentální mogulská architektura, pomník lásky Taj Mahal a živelné Dillí s buddhistickou oázou Majinu Ka Tilla. Indie je nejen velmi rozlehlá, ale i pestrá země.

Po příletu do Dillí a přestupu na lokální let spočineme v nezapomenutelném Rišikéši. Ačkoli se mu přezdívá hlavní město jógy, nabízí mnohem více než „cvičení jógy“ a učaruje nejen jogínům. Jógoví  příznivci se mohou těšit na tantrickou hatha jógu s Dášou a k tomu velkou nabídku jógy s místními učiteli. Ale také na meditace u Maa Gangy,  očistné koupele, hindu tradiční rituály, ohnivý rituál yagna, návštěvy chrámů, meditace v jeskyni,setkání se sadhuy v horách.

Můžete si užívat úžasného městečka Rišikéš a jeho okolí se vším, co nabízí, zajít na sastangy osvícených mistrů, kteří touto dobou v Rišikéši pobývají, pochutnat si na báječné indické kuchyni i neopakovatelných exotických ovocných salátech, spočinout u řeky Gangy, dopřát si očistnou koupel, být součástí pulzující spirituality obřadů Ganga Aarti a samozřejmě, seznámit se s Indií všemi smysly. Vydáme se i ke skrytým vodopádům, k chrámu na východ slunce nad himalájskými kopci a navštívíme i Kankhal – samadhi místo oslavované svaté ženy SriAnadaMaiMaa a posvátné město Haridwar na řece Ganze s velkolepými ceremoniemi a rituály.

Z podhůří Himalájí se přesuneme do Dillí, kde objevíte kromě mogulských paláců, nekonečných trhů a živelné Indie i buddhistickou oázu Majinu Ka Tilla. Z Dillí se také vypravíme i na výlet do Agry k monumentálnímu pomníku lásky Taj Mahal, jednoho z novodobých divů světa.

Magická Indie je plná nevšedních zážitků.

Jaká je Indie?

Kouzelná, divoká, osobitá, hlučná i tichá, melodická, okouzlující, plná báječných chutí, spirituální, nezapomenutelná. I taková je Indie. Ale těžko popsat slovy. Každý má jiný zážitek, vjem, pocit, pro každého je Indie něčím osobitým, nezopakovatelným, zkrátka místo, které pohltí všechny vaše smysly a okouzlí vás… po svém.  

Láká vás vydat se do lůna spirituality, země, kde se mísí různá náboženství, spirituální směry a i vy si zde můžete namíchat svůj osobitý koktejl? S respektem k místní kultuře, s pokorou a přesto sami, u sebe, vzeleni a u posvátné řeky Gangy, na obřadech, v chrámech, v ulicích i na jógových setkáních.

Indie dýchá, pulzuje a okouzlí vás. Necháte se?

Cena: 44.900 Kč

CENA ZAHRNUJE

letenku Praha – Dillí – Praha s kvalitní leteckou spol.
lokální letenku Dillí – Dehradun

tantrickou hatha jógu s Dášou v Rišikéši
přepravu mezi jednotlivými destinacemi a letištěmi
zajištění výletů (Kankhal, Haridwar, himalájské jeskyně, vodopády, chrám Kunjapuri včetně místního průvodce a dopravy)
vstup na Taj Mahal
ubytování bez stravy

CENA NEZAHRNUJE

soukromé cestovní pojištění
pojištění storna zájezdu
stravu (počítejte cca 700 RS na den tj. ca 250-300 Kč/den)

volitelné lekce jógy s místními učiteli (počítejte cca 300 RS/lekce tj. 100 Kč)
vízum (vyřízení buď online nebo na ambasádě v Praze, možnost nechat zařídit přes CK )

dary kněžím za uskutečnění rituálů a případné vstupy na další památky v Dillí (volitelný program)

Program cesty (pořadí výletů je orientační, může se změnit dle podmínek na místě) 

24.2.      1. den

Odlet z Prahy do Dillí

25.2.      2. den

Přílet do Dillí, přestup na let do Dehradunu, příjezd do Rišikéše, ubytování v hotelu v blízkosti posvátné řeky Gangy

26.2.      3. den

Ranní jóga, poznávání městečka Rišikéš,  které tepe hindu rituály u řeky Gangy i v místních chrámech. Během následujících dní budete mít možnost zúčastnit se několika tradičních posvátných rituálů (dle dohody na místě) a objevit toto kouzlené místo a jeho okolí

27.2.      4. den

Ranní jóga, volný program v Rišikéši, který má mnoho co nabídnout, cesta k meditační jeskyni Vačista (taxi a kratší chůze)

28.2.      5. den 

Východ slunce u chrámu Kunjapuri,  možnost ranní jógy při východu slunce v horách či bdělé rozjímání, návrat zpět do Rišikéše a odpoledne volný program – krásy Rishiekshe a relaxace u Maa Gangy

29.2.      6. den

Ranní jóga, odpoledne výlet do posvátého města Haridwar a Kankhal (posvátné místo samadhi SriAnandaMayee Maa), večerní velké oslavy Ganga Arti v Hardwaru 

1.3.      7. den

Ranní jóga, volný program v Rišikéši a okolí, možnost večerní jógy na pláži nebo návštěvy chrámu Nilkant

2.3.      8. den

Ranní rituál Shiva Abishek v chrámu v Rišikéši, odpoledne výlet k skrytým vodopádům s možností koupání

3.3.      9. den

Ranní jóga, odpočinek v Rišikéši, přejezd do Dillí

4.3.      10. den 

Taj Mahal – majestátní pomník lásky z bílého mramoru v Agře. Taxi zpět do Dillí, přespání v hotelu v Dillí.

5.3.      11.den

Objevování Dillí, trhy, místní památky a také tibetská buddhistická oáza Majinu Ka Tilla

6.3.      12.den

Brzký ranní let z Dillí do Prahy, přílet stejný den


Více informací, rezervace a přihlášky: na webu této cesty u CK MANDALA zde,   

Možnosti prodloužení cesty:

Relaxační varianta: přímořská jižní Goa (pobyt u moře v luxusních chatičkách – ca 4 dny, možnost výletů, cesta je bez průvodce, ale pomůžeme se zajištěním ubytování a lokálních letenek, zpáteční letenka ČR – Dillí se rovnou objedná na požadovaná data)

….

Studijní varianta: Yantra + Mantra = Tantra.

Unikátní workshop tradiční indické tantry v ašrámu u Gurudžího Rajkumara Baswara v Saoneeru (také jižní Indie) pod vedením Dáši u jednoho z nejvýznamnějších učitelů tradiční tantry pravé ruky v Indii. Prastará tradice práce s mantrami, geometrickými obrazci yantrami a ohnivé rituály yagna. Jedinečná možnost během 4-5 dnů studovat první level tradiční tantry pravé ruky. Praxe pro probouzení a harmonizaci energie kundalíni za pomoci ajurvédských receptur, zábalů a mantra meditací. Pokud vás zajímá tato varianta, pište rovnou Dáše (Kala Aryvrat) – studovala tuto tradici 6 let u tohoto učitele. Gurudží žije a ašrámu, můžete se s ním setkat a lze tu studovat ve větším pohodlí než dříve. Přijďte zažít tuto velmi silnou transformační praxi, se kterou se v Evropě běžně nesetkáte.

dotazy: dasa@simhayoga.cz

Lektorka a průvodkyně cesty: Dagmar Volfová (Kala Aryavrat) vede jógové semináře jako rituál pro uvolnění těla a mysli a rozšiřování vědomí. Praxe je jemná, pomalejší, nepříliš fyzicky náročná a přesto do hloubky. Vychází ze zkušeností ze své osobní praxe tantrické jógy, zkoumání univerza a také 5 letých studií autentické tantry pravé ruky v Indii (mantra meditace, ohnivé rituály yagna, yantry). V Indii vedla též 3 sezóny jógové centrum v Rišikéši, procestovala tuto zemi sama během několika let a již třetím rokem provází pro CK Mandala tyto magické cesty pro menší skupinky cestovatelů a plán a náplň cest tvoří podle svých zkušeností a také míst a obřadů, které si získaly její srdce a nyní i srdce spolucestovatelů.

Jedna z referencí na cesty do Indie např. zde:

„Kdo ještě váháte, tak věřte , že Indie z Dášou je nezapomenutelný zážitek. Měla sem to potěšení jet do Indie na podzim. Tolik zážitků, krásných míst, jógy, rituálů, skvělého jídla, drzých opic nikde jinde snad za dva týdny nikde nenajdete. ❤️😍…..cesta mi přinesla nejen nová přátelství, ale taky trošku jiný pohled na svět. Určitě se tam vrátím a to doufám brzy …..takže neváhejte a jeďte👍“

Jana

….

Kolumbie s jógou, tancem a setkání s původními indiánskými kmeny 

termín pravděpodobně únor nebo březen 2021

Vede Dagmar Volfová a Michaela Petersen

Na pobřeží karibského moře si v Ekocentru v Palominu užijeme jógu a tanec a poté se vydáme ke ztracenému městu la Ciudad Perdida, velmi posvátnému místu indiánských kmenů včetně Kogui v la Sierra Nevada de Santa Marta. Civilizace starší než Machu Picchu. Navštívíme i kmen Arhuacos a další nádherná místa včetně poutní cesty přírodou. Kolumbie je vskutku magická. Jediné riziko je, že budete chtít zůstat.
Více...

Výprava nás může zavést na tyto místa:

Zona Cafetera – Jardin:
Kávové městečko Jardin v nejvýznamnějším kávovém regionu Kolumbie. Přináší odpověď na otázku, proč je místní káva tak dobrá. Je tu i množství kaváren, kde si lze užít sladké tinto (sladká černá káva) či speciální kávy.

  • Návštěva u místního indiánského kmene Embera Chamí
  • Jeskyně – La Cueva del Esplendor:Nádherná unikátní jeskyně je asi 3 hodiny pěší chůze z městečka Jardin (denní výlet). Potok vyhloubil otvor ve stropu jeskyně, kudy nyní proudí vodopád přímo do jezírka v temnotě jeskyně. Tajemství temnoty i zrození světla.

Pobřežní městečko Palomino:  Máme rezervováno 5 nocí (15 – 20.1.) v jógovém eko-centru na pobřeží karibského moře. Pohoří Sierra Nevada de Santa Marta je přímo za Palominem a jsou dny, kdy můžete přímo z karibského moře vidět i zasněžené vrcholky hor. Světový unikát. Koupání a relaxace, jóga s Dášou, tanec s Míšou. Možnost udělat si výlet za Plameňáky do rezervace (doplatek).

Odtud se pak vydáme na pouť:

El ciudad Perdida – Sierra nevada de Santa Marta – 6 denní pout´ k posvátnému místu místních kmenů, Kogi, Arhuacos, Wiwa. Ciudad Perdida neboli Ztracené město je vytesáno do skal Sierra Nevada 1200 m.n.m. Za 6 denní pouť (tam i zpět) ujdeme dohromady 52 km, 1400 schodů, překročíme osm řek, cestou se zastavíme u jezírek, vodopádů a užijeme nádhernou panenskou přírodu. Podle naladění skupiny bude možnost si udělat i očistné rituály či zrelaxovat tělo jemným intuitivním pohybem (pouť vychází časově ca 20.–25.1.)

Nabusimake – Sierra Nevada – pobyt vysoko v horách u místního kmene Arhuaco, pro než je Nabusimake hlavním duchovním městem. Malé osídlení asi 2 h cesty od města Pueblo Bello. Odměnou za náročnou cestu je možnost strávit čas v nádherném místě a setkat se s moudrostí místních Mamos a lidí kmene Arhuaco, moudrostí kterou si předávali po staletí  (4-5 dní i s přesunem a cestou)

Plán – program cesty závisí i na Vás, na síle skupiny a vesmírné energii, s kterou se propojíte.

Odlet plánujeme 10.1.2020 – termín cesty se může o 1-2 dny posunout podle výhodnosti letenek.

Celý zmíněný program vychází 22 dní i s cestou (tj návrat ca 1.2.), možností je i kratší varianta 17 dní s cestou (15 dní na místě), v tom případě by se nejelo ke kmeni Arhuacos (v Nabusimake) a letělo by ze Santa Marty přes Bogotu do ČR.

Přihlášky a zájem o více informací – pište na:   nusta@nusta.cz, nebo volejte Míše 604 602 246.

Vzhledem k rezervaci letenek a jejich cenám je dobré se přihlásit co nejdříve.

Na této cestě Vás povede zkušená cestovatelka a průvodkyně vnějších i vnitřních Míša Petersen (www.nusta.cz) a Dáša Volfová (www.simhayoga.cz).
Cesta je to nejen za zajímavými místy a zážitky. Je to taková duševní a duchovní pouť do magické Jižní Ameriky, která je Míšiným druhým domovem.

-2019-

Magická severní Indie s meditacemi a jógou

26. 9. – 11. 10. 2019 OBSAZENO

další cesta do Indie bude v únoru 2020 viz níže, tuto budeme pravděpodobně opět pořádat na podzim 2020

Jóga a spočinutí v čirém bytí u posvátné řeky Gangy a v zeleném podhůří Himalájí… s návštěvou nezapomenutelného Taj Mahalu. Cesta pro ty, kteří mají chuť a odvahu poznávat – nejen magickou Indii všemi smysly, ale i svou krajinu vnitřní. Připojte se k cestě plné chutí, vůní, zážitků a jógy s Dagmar Volfovou, která v této části Indie dlouhodobě pobývala, studovala a také vedla jógové centrum.

Více...

Dharamsala a Rišikéš – buddhistická a hinduistická Indie. Dva rozdílné světy v jedné zemi. 

Po přistání na indickém subkontinentu spočineme v podhůří Himalájí u posvátné řeky Gangy na jejím horním toku v nezapomenutelném Rišikéši. Ač se mu přezdívá hlavní město jógy, učaruje nejen jogínům. Jógoví příznivci se mohou těšit na tantrickou hatha jógu s Dášou a k tomu velkou nabídku jógy s místními učiteli, meditace u Maa Gangy, očistné koupele, hindu tradiční rituály, návštěvy chrámů, meditace v jeskyni, setkání se sadhuy v horách. Můžete si užívat úžasného městečka Rišikéš se vším, co nabízí, pochutnat si na báječné indické kuchyni i neopakovatelných exotických ovocných salátech, navštívit ašrám, kde pobývali The Beatles a spočinout u řeky Gangy, dopřát si očistnou koupel v této horské řece, být součástí pulzující spirituality obřadů Ganga Aarti a samozřejmě, seznámit se s Indií všemi smysly. Navštívíme i Kankhal – samadhi místo oslavované svaté ženy SriAnadaMaiMaa a posvátné město Haridwar na řece Ganze s velkolepými ceremoniemi a rituály.

Magická hindu Indie je plná nevšedních zážitků.

Po přesunu do severovýchodní části Himalájí zklidníme mysl a protáhneme tělo ve vesničce Dharamkotu u městečka McLeodGanj v oblasti Dharamsala, kde sídlí tibetská exilová vláda a Jeho Svátost Dalajláma.  Ráno si společně zacvičíme hatha jógu vycházející z tantrických proncipů práce s energií a čakrami a případné zájemce pak také naladí meditace v buddhistickém centru Tushita (tip Dáši, která tu strávila meditační retreat a místní ranní drop in meditace jsou blahodárné i pro cestovatele, kteří mají chuť jen  okusit buddhistické mindfulness meditace ). Poznáme střípky tibetské kultury, navštívíme chrám Jeho Svátosti, kde se denně modlí desítky tibetských mnichů v tradičních rudých róbách. Termín cesty jsme přizpůsobili tak, abychom se (pokud získáme na místě povolení) mohli zúčastnit i učení Jeho Svátosti v chrámu v MacLeodGanj. Velmi naplňující zážitek.

Bude také hojnost času užít si čiré bytí a rozjímání v místní zeleni s plápolajícími tibetskými modlitebními praporky a skvělou tibetskou a indickou kuchyní a výlet k vodopádům.

Na závěr se pak vydáme z hor zpět do divutvorného Dillí, odkud je to už blízko do Agry k věhlasnému pomníku lásky, Taj Mahalu.

Jaká je severní Indie?

Kouzelná, divoká, osobitá, hlučná i tichá, melodická, okouzlující, plná báječných chutí, spirituální, nezapomenutelná. I taková je Indie. Ale těžko popsat slovy. Každý má jiný zážitek, vjem, pocit, pro každého je Indie něčím osobitým, nezopakovatelným, zkrátka místo, které pohltí všechny vaše smysly a okouzlí vás… po svém.  

Láká vás vydat se do lůna spirituality, země, kde se mísí různá náboženství, spirituální směry a i vy si zde můžete namíchat svůj osobitý koktejl? S respektem k místní kultuře, s pokorou a přesto sami, u sebe, v zeleni a u posvátné řeky Gangy, na obřadech, v chrámech, v ulicích i na jógových setkáních. Indie dýchá, pulzuje a okouzlí vás. Necháte se?

CENA ZAHRNUJE

letenku Praha – Dillí – Praha

letenku Dillí – DehraDun
tantrickou hatha jógu s Dášou (1x denně v Rišikéši a Dharamsale)
přepravu mezi jednotlivými destinacemi
zajištění výletů (Kankhal, Haridwar, Nilkant, Kunjapuri včetně průvodce a dopravy)
vstup na Taj Mahal
ubytování bez stravy

CENA NEZAHRNUJE

soukromé cestovní pojištění
pojištění storna zájezdu
stravu (počítejte cca 800 RS na den tj. ca 300 Kč/den)

volitelné lekce jógy s místními učiteli (počítejte cca 200 RS/lekce tj. 80 Kč) 
vízum (vyřízení buď online nebo na ambasádě v Praze, lze požádat CK o asistenci)
alternativní výlety nad rámec cesty: výšlap na horu Triund (cca 600 Kč s průvodcem a přespáním na hoře Triund), nebo pro náročné cestovatele výlet k zlatému chrámu (Golden Temple) a kultovní kulturní přehlídce na indicko-pakistánské hranici (celodenní, jede se taxi, počítejte ca 1000 Kč).

Program cesty:  

1.den

Odlet z Prahy.

2. den

Odpolední přílet do Dillí, přestup na letadlo do Dehradunu. Z Dehradunu pojedeme taxíky do nedalekého Rišikéše. Ubytování v městečku Rišikéš, odpočinek po cestě. Následujících 6 nocí ubytování v hotelu v blízkosti posvátné řeky Gangy. 

3.den – 8. den

Následující dny strávíme několika výlety a poznáváním tohoto městečka a jeho okolí. Má mnoho co nabídnout. Rišikéš pulzuje hinduistickými obřady, chrámy a všudypřítomnou jógou v nejrůznějších podobách. Rišikéš je městečko na břehu posvátné řeky Gangy (tyrkysové ledovcové horské řeky)  s magickými obřady Ganga Arti (oslava bohyně řeky Gangy), kde se můžete oddávat józe v nepřeberných stylech a pohledech, které Indie může nabídnout. V našem programu máme 1x denně lekce jógy s Dášou a také několik skvělých výletů: do posvátného města Haridwar s ceremoniemi oslav Gangy – Ganga Arti (a město, kde se konává KumbMela – posvátná koupel v Ganze) a do  blízkého městečka Kankhal. S hindu knězem Ramem také vystoupáme ke chrámu Kunjapuri na východ slunce nad himalájskými kopci a navštívíme jeden z nejvýznamnějších místních chrámů boha Šivy – Nilkant a přilehlou posvátnou jeskyni, kde tradičně sídlí sadhuové oddávající se meditaci.

Termín cesty jsme uzpůsobili i tak, abychom v Rišikéši, což je významné hindu poutní místo plné chrámů, strávili i část posvátného devítidenního období zvané Navaratri a mohli se zúčastnit rituálů v chrámech a pro zájemce i ohnivé ceremonie v místě, kde Dáša strávila mnoho měsíců studiem, rituály a meditacemi.

Poslední den v Rišikéši bude odpočinkový a bude následovat noční přejezd na severozápad do horské oblasti Dharamsala.

9.den – 14. den

Brzy ráno přijedeme do oblasti Dharmasala. Program na následujících 5 dní: pobyt v blízkosti městečka MacLeodGanj v zeleném prostředí  himalájských lesů (bydlet budeme v penzionu v zeleni), denně možnost lekcí jógy s Dášou a také meditací v blízkém nádherném buddhistickém meditačním centru Tushita (Mahayana tradice buddhismu v jehož čele stojí Jeho Svátost Dalai Lama), návštěva chrámu Jeho Svátosti Dalai Lamy, meditace v chrámu (případně návštěva jeho přednášky), návštěva tibetské a indické školy, tibetského kulturního centra a muzea tibetské historie. Pro jógové nadšence možnost místních jógových  lekcí v městečku McLeodGanj, popř. výšlap na horu Triund (s přespáním), nebo alternativně kratší půldenní trek k vodopádu Dharmakot (jemná horská procházka). Pro cestovatele poznávací také možnost celodenního výletu ke Golden Temple a velké přehlídce na indicko-pákistánské hranici (celodenní taxi výlet).

14. den večer cesta do Dillí 

15. den návštěva Taj Mahalu a přejezd zpět do Dillí, odpočinek před cestou.

16. den brzký ranní odlet do Prahy a přílet v odpoledních hodinách.

Lektorka a průvodkyně cesty:

Dagmar Volfová (Kala Aryavrat)

vede jógové semináře jako rituál pro uvolnění těla a mysli a rozšiřování vědomí. Praxe je jemná, pomalejší, nepříliš fyzicky náročná a přesto do hloubky. Vychází ze zkušeností ze své osobní praxe tantrické jógy, zkoumání univerza a také 5 letých studií autentické tantry pravé ruky v Indii (mantra meditace, ohnivé rituály yagna, yantry). V Indii vedla též 3 sezóny jógové centrum v Rišikéši, procestovala tuto zemi sama během několika let a již třetím rokem provází pro CK Mandala tyto magické cesty pro menší skupinky cestovatelů a plán a náplň cest tvoří podle svých zkušeností a také míst a obřadů, které si získaly její srdce a nyní i srdce spolucestovatelů.

Jedna z referencí na cesty do Indie např. zde:

„Kdo ještě váháte, tak věřte , že Indie z Dášou je nezapomenutelný zážitek. Měla sem to potěšení jet do Indie na podzim 2018. Tolik zážitků, krásných míst, jógy, rituálů, skvělého jídla, drzých opic nikde jinde snad za dva týdny nikde nenajdete. ❤️😍…..cesta mi přinesla nejen nová přátelství, ale taky trošku jiný pohled na svět. Určitě se tam vrátím a to doufám brzy …..takže neváhejte a jeďte👍“

Jana

Jógový zálet do Vietnamu a cestování po Kambodži

18.11. 2019 – 2.12. 2019 OBSAZENO

Jógování na krásném místě uprostřed Vietnamu, poznávání vietnamské kultury, měst, moře… Po návštěvě Vietnamu se přesuneme do KAMBODŽI. Navštívíme chrámový komplex ANGKOR WAT zapsaný v UNESCO. Projedeme se na tradiční dřevěné lodi po jednom z největších jezer jihovýchodní Asie TONLE SAM s plovoucími vesnicemi. Cestu ukončíme na exotickém ostrově KOH RONG, kde nádherné bílé pláže omývají křišťálové vody Jihočínského moře….

Více...
Již tradiční formát oblíbených JÓGOVYCH ZÁLETŮ s jógou Dagmar Volfové a poznávání navštívené země tentokráte přesouváme do Indočíny. Organizátor: Mandala Adventures CK.
Tato cesta nás zavede do CENTRA VIETNAMU – do malebného městečka HOI AN zapsaného v UNESCO, které nás uchvátí starobylými domy a uličkami plnými lampiónů kolem říčky vlévající se do Jihočínského moře. Odtud se vydáme na výlety k ruinám MY SON, pozůstatkům po Champské královské dynastii, do Zakázaného purpurového města u Parfémové řeky ve městě HUE a zastavíme se v průsmyku HAI VAN.  Projedeme se kolem nádherných políček na loďkách a dozvíme se zajímavosti o pěstování místních plodin. Pro zájemce bude možné se zúčastnit kurzu vaření. Strávíme zde krásných klidných 7 dní. Než se dostaneme k této přímořské oblasti, navštívíme na skok Ho Či Minovo město, které stále všichni Vietnamci nazývají SAIGON, kde si necháme rozmazlovat především chuťové buňky. Projdeme město formou FOOD TOUR. Budeme mít možnost ochutnat lahodnou vietnamskou kuchyni plnou zajímavých variací zeleniny a koření, včetně žabích stehýnek a jiných exotických pochutin.
Po návštěvě Vietnamu se přesuneme do KAMBODŽI. Navštívíme chrámový komplex ANGKOR WAT zapsaný v UNESCO. Projedeme se na tradiční dřevěné lodi po jednom z největších jezer jihovýchodní Asie TONLE SAM s plovoucími vesnicemi. Cestu ukončíme na exotickém ostrově KOH RONG, kde nádherné bílé pláže omývají křišťálové vody Jihočínského moře.
Bonusem této cesty samozřejmě HATHA JÓGA vedená Dagmar Volfovou.
CENA 59.900 Kč  (již včetně letenky, víz a všech výletů!)
CENA ZAHRNUJE
Letenku Praha – Saigon a Phnom Penh – Praha
Veškeré lokální přelety a transport ve Vietnamu
Veškeré lokální přelety a transport v Kambodži
Ubytování se snídaní
Jógu s Dagmar Volfovou – 13 lekcí
Česky mluvícího průvodce po celou dobu cesty
Lokálního průvodce v Kambodži
Popsaný program včetně vstupného
Víza do Vietnamu
Víza do Kambodže
Zákonné pojištění CK
CENA NEZAHRNUJE
Individuální cestovní pojištění
Stravu vyjma uvedeného
Nápoje
Aktivity mimo program
Ubytování v jednolůžkovém pokoji  / 11.900,- Kč
DOPORUČENÍ
Kapesné cca 350 Kč na den
JÓGA
Jedná se o jemný styl jógy. Budeme se věnovat celkovému uvolňování a také práci s energií a čakrami – tj. tantrické hatha józe neboli čakra józe. Pozornost půjde i k našem tělu a jeho naslouchání: poznávání svého vnitřního prostoru, svých energetických orgánů – čaker. Vnitřní energie je mocná – kam ji zaměříme, tam ji posíláme a to uskutečňujeme. Jógová praxe nám přináší vnitřní propojení, uvědomění a procítění. Podporuje naši přirozenou schopnost kráčet po své vlastní cestě. Během jógových lekcí v pomalejším tempu si vysvětlíme a vyzkoušíme účinek jógy nejen na naše fyzické tělo, ale i na proudění energie v něm pro podporu vitality, sebe-vědomí, nadhledu a radosti ze života. Ochutnáte sami na sobě léčivý vliv jógy na emoce a mysl. Závěrem vždy úžasně zrelaxujete během vedené relaxace jóga nidra, která pomáhá rozpouštět tenze a osvobozuje mysl.

Lektorka: DAGMAR VOLFOVÁ

Lektorka tantrické jógy a rituálů, hatha jógy, jógy se spirální dynamikou a jemné uvolňující práce s tělem a myslí… a také biochemička a technolog potravin. Vede jógové semináře jako rituál pro uvolnění těla a mysli a rozšiřování vědomí. Praxe je jemná, pomalejší, nepříliš fyzicky náročná a přesto do hloubky. Vychází ze zkušeností ze své osobní praxe tantrické jógy, zkoumání univerza a také 5 letých studií autentické tantry pravé ruky v Indii (mantra meditace, ohnivé rituály yagna, yantry). Provází na cestě za vnitřním poznáním v ČR, Indii a na Bali.

Více info o józe, jógových cestách a také seminářích a lekcích v ČR: www.simhayoga.cz

Více informací, rezervace a přihlášky: na webu této cesty u CK MANDALA,   

dotazy: mandala@ckmandala.cz

Share Button