O SimhaYoga

Hatha jóga, jóga se spirální dynamikou a tantrická jóga zaměřená na vnitřní prožitek. Abychom ten život žili a vnímali v každé buňce. V přítomnosti.

Skupinové lekce a semináře i individuální lekce – osobní práce s klienty dle jejich potřeb.

 

Zakladatelka Ing. Dagmar Volfová   ~   Kala Aryavrat

Původem absolventka VŠCHT v oboru potravinářství a biochemie s praxí v managementu po několika letech strávených v Indii a Thajsku nyní učí tantrickou hatha jógu v různých koutech ČR a na záletech na Bali, do Indie a Indočíny. Provází na cestě za vnitřním poznáním.

 

Kurzy, studia, certifikáty a tak…

– certifikát Yoga Teacher 500+ (Agama Yoga, Koh Phangan Thajsko a Trika Yoga Risikesh 2012/2013

– 5 letý výcvik rituálů tradiční tantry a mantra meditací v Indii u Guruji Rajkumar Baswar (Saoneer, Indie)

– Level 1-10 tantrické jógové univerzity Agama yoga

– meditační tiché retreaty v severní i jižní Indii a Thajsku

– v Indii absolvované workshopy Art of Dying – provázení smrtí a umění žít, workshopy Tantry

– dvouletý vzdělávací kurz „Jóga v širších souvislostech“ – Instruktor jógy se zaměřením na zdravotní aspekt jógy (s prvky spirální dynamiky-spirální jógy a iengar jógy, 2016-2017 Hlavice, ČR)

– management pobočky Trika Yoga v Rishikeshi v severní Indii (sezónní měsíce v letech 2013–2015)

– lektorování a asistence při školení učitelů na thajské unierzitě Agama Yoga (2014)

– kurzy tantrické astrologie, reiki, reflexologie

– intuitivní tanec

– ženské kruhy a skupiny

 

Přes 1000 odučených hodin jógových lekcí a seminářů v Indii, Thajsku, na Bali, v Irsku a ČR.
Nyní působí více v ČR s příležitostnými cestami do Asie za jógou – zejména na Bali a do Indie.

 

„Tantra praví poznej sebe a poznáš celý Vesmír. A tak poznávám a pozývám další aby se přidali k této zajímavé expedici do nitra svého. Těší mě po letech cestování a (sebe)studia navracet se domů, do Čech a podělit se o poznatky, metody a přístupy, které snad mohou být inspirací i dalším. Jedním z nich je i poznání, že ta cesta hned tak nekončí. Vždy máme co objevovat a i přes všechno to křižování zeměkoule je cesta dovnitř pro mě asi ta nejzajímavější expedice, kterou jsem se kdy odvážila podniknout. Věřím, že jóga a obecně holistický přístup k životu mohou významně zlepšit kvalitu našeho bytí, jak v oblasti fyzického, tak duševního zdraví, napomoci se zvládáním emocí, stresu a zlepšit nejen mezilidské vztahy, ale především přístup sám k sobě.“

 

Simha v překladu ze sanskrtu znamená lev. A my často potřebujeme lví sílu, odvahu a grácii na to, abychom se vydali cestou, kterou opravdu jít chceme (zvláště pokud neodpovídá konvencím okolního davu). A může to být znovu lví odvaha a hravost, kterou potřebujeme, abychom se (pro změnu) uvolnili a oddali životu v jeho celistvosti.

 

Tradiční HaTha jóga vychází z prastarého tantrického učení o práci s energií a čakrami. Již v názvu Ha-Tha, tj. Slunce-Měsíc, je skryta rovnováha mezi energií Jin a Jang, ke které nás harmonická praxe jógy vede.

Lekce, kurzy a tématické semináře probíhají v pomalejším meditativním tempu se zaměřením na delší držení asán (pozic) a práci s našimi energetickými centry (čakrami). Jsou určeny všem, kteří chtějí prohloubit svou jógovou praxi, ale i pro ty, kteří třeba teprve začínají. Cvičení je jemné, orientované více na náš vnitřní svět. Věnujeme se propojení těla a mysli a hlubšímu pochopení svého vnitřního světa – svých prožitků. Během jógové praxe si také vysvětlujeme to, jak fungují jednotlivé asány, a co se děje v našem těle na úrovni nejen fyzické, ale energetické, emoční a učíme se pracovat se svou myslí.  Vědomé vnímání našeho fyzického těla a energií v něm nám umožňuje jít pravou cestou tantry, tj. sebepoznání a pochopení zákonů korespondence a rezonance, které fungují v celém vesmíru. Vědomá praxe jógy nám přináší uvědomění, nadhled a zdraví na různýh úrovních – fyzické, psychické i emoční. Máme odvahu objevit svůj vnitřní potenciál a prostě lépe fungovat tak, jak jsme. Teď a tady.  Jak tantra praví: poznej sebe a poznáš celý Vesmír.

 

 

Můj příběh a jóga

Jóga je pro mě společník na mé osobní cestě. Ta vedla po studiích biochemie a potravinářské technologie a následném budování kariéry k výraznému zpomalení, když mé tělo zatáhlo za záchrannou brzdu a prostě vyplo některé okruhy. Bylo potřeba něco změnit. Hardware i software. Opustila jsem práci produktové manažerky a má cesta za (sebe)poznáváním mě vedla do různých koutů Indie, Thajska, Irska, na Bali a nakonec zpět do Čech, abych pochopila, že možná nejzáhadnější cesty, které podnikáme, jsou dovnitř, do svého nitra.

S cestou za jógou a osobní cestu s jógou přišlo mnohé a já se i díky ní učím neočekávat a být opět zvědavá a zvídavá. Naslouchat svému tělu, dát mu pozornost a zpomalit. Zjemnila jsem přístup k sobě i k jógové praxi – osobní i lektorské. Věnuji se především tantrické józe a tanci, které se zaměřují dovnitř, do našeho systému, pracují s čakrami a prouděním životní energie v nás. Tantrická jóga je zaměřená na vnitřní prožitek. Abychom ten život žili a vnímali v každé buňce. V přítomnosti.

Mám pocit, že žijeme v době, kdy se pevné hranice mezi (i jógovými) směry stírají a my si tvoříme svůj osobní koktejl. Do mého koktejlu patří třeba i hořká čokoláda, spousta zelené barvy, ticho a procházky v lese. A také zpěv a tanec. Věřím, že je dobré namíchat si takový koktejl, který nám samotným chutná.

Share Button