Načítám Akce

« All Akce

  • akce již proběhla.

Elementární Tantrajóga a kundalini

22/7/2019 v 18:30 - 21:00

490Kč

Harmonizační večer s jemnou tantrickou hatha jógou pro více vnitřní síly a rovnováhy. Propojení s elementy země, vody, vzduchu a ohně v nás. Těšit se můžete i na kontinuum movement pro probouzení proudění vnitřních vod – cesta do srdce a svého nitra skrz kultivaci „živé vody v nás“: kundalini.
Na závěr báječná nidra jóga pro hluboké uvolnění a načerpání sil.

Tantrajóga vychází z jemného přístupu k józe a z tantrické praxe pozornosti a práce s vnitřní energií (kundalini) a čakrami. Jemná a laskavá praxe zaměřená na přítomnost a kultivaci vnitřní energie skrz praxi s našimi „nehmotnými orgány“ – čakrami a elementy. Element země pro naše kořeny a uzemnění, voda pro umění plynutí (i to emoční), oheň pro vnitřní zapálení, vzduch pro lehčí myšlenky a radost a lehkost v srdci. Jógová praxe se prolíná s uvolňujícími technikami kontinuum movement.

Cvičení je jemnější, orientované více na náš vnitřní svět, pozornost teď a tady ve svých tělech. Umění pozorovatele bez hodnocení, nutnosti dosahování výkonů a kritičnosti.
Přestože jóga je obecně na západě chápána jako „zdravé fyzické cvičení“, hlavní jóga se děje skrz naše vnímání. Naše vnitřní energie je mocná – kam ji zaměříme, tam ji posíláme a to uskutečňujeme. Vědomá jóga podporuje naši přirozenou schopnost kráčet po své vlastní cestě.

Seminář je určen nejen těm, kteří si chtějí užít jógový večer třeba i trochu jinak, ale i těm, kteří teprve začínají.

Těšit se můžete na čas strávený sami se sebou. Tantra praví Poznej sebe a poznáš celý vesmír. Chvilky zastavení a jógová praxe plynoucí v meditativním tempu nás vede dovnitř. Do našeho těla. To nám umožňuje uvolňovat staré vzorce, emoce a proudění energie, abychom žili s větší lehkostí a radostí. Během praxe si vysvětlíme i účinky jednotlivých ásan (pozic), cvičení okořeníme tematickými hudebními meditacemi a na cestě sebepoznání nám budou nápomocny i další techniky: např. „kontinuum movement“, které přináší pozornost do těla a k naší esenci. Skrz zvuk a intuitivní pohyb rozhýbáváme život (vodu) v nás až do buněk a učíme se v otevřené pozornosti vnímat své teď a tady. Rozpouští to, co k nám nepatří, přináší hluboké uvolnění a uvědomění. Síla v jemnosti.

Je naplňující chápat svůj vnitřní drive jako projev životní síly. Mocná kundalini, když se probudí, tak s námi hýbe. „Nutí“ nás jít tam, kam bychom se normálně nevydali a překonat překážky, které by mnozí nezdolali nebo by v jejich zdolání neviděli smysl.
Mě, původem biochemickou inženýrku zavedla na původně neplánovaná a nakonec více jak 6 letá studia jógy, psychoanalýzy, práce s tělem a Tantry pravé ruky v Indii, Thajsku, Německu i jiných koutech světa. Nedělala jsem to pro ten ‚vice Guru certifikát‘, který jsem nakonec dostala od Gurujiho v Indii vyrytý na měděné desce se svým novým jménem Kala Aryavrat (ani jsem vůbec nevěděla, že z toho něco takového bude). Tato několikaletá zkušenost byla velmi radikální, nepohodlná, zdrcující i povznášející. Každopádně velmi hluboká. Zavedla mne i do temných koutů, kam bych se sama jen tak nevydala a tím mi přinesla do života lepší pochopení smyslu hloubky, kořenů, významu elementů a také více osobní integrity.

Motýli procházejí různými stádii vývoje. My také.

Kundalini: Magická síla transformace.

 

Přihlášky: dasa@simhayoga.cz

Čas: 18:30 – 21 h

Místo: Loona – studio pro regeneraci těla i duše, Křížíkova 67, Praha 8- Karlín

Cena za večerní seminář: 490 Kč

 

(10% sleva na kurz 4 a více večerů a pro pro studenty, seniory a rodiče samoživitele)

Můžete se hlásit na jednotlivé večery nebo i na celý „blok“ seminářů:
 

Letní semináře v Looně (vždy 18:30 – 21)

_Pondělí 24.6. Tantrajóga pro sebe-vědomí a vnitřní oheň

_Pondělí 22.7. Elementární Tantrajóga a kundalini

_Čtvrtek 1.8. Ohnivý rituál YAGNA na NOV ve Lvu a Tantrajóga

_Pondělí 26.8. Tantrajóga a kontinuum movement: síla v jemnosti

_Pondělí 2.9. Harmonizační Tantrajóga pro první čakru: matérie a energie kundalini (element ZEMĚ)

_Pondělí 9.9. VODA: Tantrajóga pro harmonii druhé čakry: plynutí a uvolnění (element VODA)

_Pondělí 16.9. Harmonizační tantrajóga pro třetí čakru: sebe-vědomí a vnitřní síla (element OHEŇ)

_Pondělí 23.9. Podzimní rovnodennost: Tantrajóga pro rovno-váhu a lehkost bytí (element VZDUCH)

více na http://www.simhayoga.cz/seminare/

 

pozn. Případné zdravotní omezení (fyzické či psychické) či účast v těhotenství je nutné konzultovat s lektorkou při přihlášení na seminář.

 

Lektorka: Dagmar Volfová (Kala Aryavrat) vede jógové semináře jako rituál pro uvolnění těla a mysli a rozšiřování vědomí. Praxe je jemná, pomalejší, nepříliš fyzicky náročná a přesto do hloubky. Vychází ze zkušeností ze své osobní praxe tantrické jógy, zkoumání univerza a také mnohaletých studií autentické tantry pravé ruky v Indii (mantra meditace, ohnivé rituály yagna, yantry). Provází na cestě za vnitřním poznáním v ČR, Indii a jinde ve světě.

Podrobnosti

Datum:
22/7/2019
Čas:
18:30 - 21:00
Cena:
490Kč
Štítky Akce:
, , , ,
Webová stránka:
http://www.simhayoga.cz/seminare/

Pořadatel

SimhaYoga.cz
Email:
dasa@simhayoga.cz
Webová stránka:
http://www.simhayoga.cz

Místo konání

Studio Loona
Křižíkova 67
Praha 8, Česká republika
+ Google Mapa
Webová stránka:
www.loona.cz