Načítám Akce

« All Akce

Nový začátek 

25. 1. v 10:00 - 16:30

Nový začátek 

Tantrická jóga inspirovaná kontinuum movement     

 

Tantrická jóga vychází z jemného přístupu k hatha józe a z tantrického know how práce s vnitřní energií a čakrami.  Naše vnitřní energie je mocná – kam ji (vědomě) zaměříme, tam ji posíláme a to uskutečňujeme. Vědomá jóga tak podporuje naši přirozenou schopnost kráčet po své vlastní cestě.

V noci z pátku na sobotu 25.1. nastává první NOV roku 2020 a ve velké části světa také Nový rok.

Na vlně novu a nového začátku cyklu se tedy zaměříme nejen na dobrý start, ale i probouzení, odhodlání, sílu vůle a entusiasmu pro další rok.

Praxe tantrické jógy je jemnější, orientovaná na náš vnitřní svět. Přestože jóga je obecně na západě chápána jako „zdravé fyzické cvičení“, jóga je o rozšiřování vědomí.

Praxi tantrické jógy oživíme i technikami inspirovanými kontinuum movement. Budeme uvolňovat jednotlivé části těla skrz vibrace zvuku a pozorovat účinky praxe v otevřené pozornosti. Je to vlastně taková zábavná forma meditace pro celé tělo. Zvuková pranájáma rozšiřující vědomí do celého těla. Zároveň probouzíme důvěru v sebe, moudrost svého těla a své vlastní schopnosti orientace v životě.

Provedení je snadné, jemné, ale velmi účinné. Vhodné pro každé tělo i každodenní použití. Přinášejí pozornost z hlavy do těla …až k naší esenci. Skrz zvuk a jemný intuitivní pohyb rozhýbáváme život (vodu) v nás až do buněk a učíme se v otevřené pozornosti vnímat své teď a tady bez nezdravé sebekritiky. Prostě tak, jak to zrovna dokážeme.
Necháváme odplavit, co už může odejít a probudit, co se zrovna probudit může.
Tělo a celá jeho struktura ožívá, i různá zatuhlá místa mohou roztávat, uvolňovat se.
Zabydlení v těle, usazení, zakořenění.

Získáváme tak více síly pro každodenní život.

I to může být nový začátek.

Časy: 10 – ca 13:00 a 14:00 – 16:30

V rámci semináře bude i pauza na oběd

Závěrem semináře si užijete i oblíbenou relaxační techniku Yoga Nidra, která navozuje hluboké uvolnění těla i mysli. Neb propojení našeho osobního mikrokosmu s Makrokosmem, to je jóga.

Vhodné jak pro jógové začátečníky, tak pro pokročilejší. Seminář nebude fyzicky náročný, resp. k náročnějším pozicím jsou vždy dány alternativy pro každé tělo. Je vhodný pro ženy i muže. Předpokladem pro účast je zájem o svůj vlastní vnitřní svět, neb do něj budeme nahlížet a probouzet své kvality a dary.

 

Přihlášky: Garainspace lucie@grainspace.cz

Sobota 25.1. 2020    10:00 – 16:30

GrainSpace, Rašínovo nábřeží, Praha 2

 

Lektorka: Dagmar Volfová (Kala Aryavrat) vede jógové semináře jako rituál pro uvolnění těla a mysli a rozšiřování vědomí. Praxe je jemná, pomalejší, nepříliš fyzicky náročná a přesto do hloubky. Vychází ze zkušeností ze své osobní praxe tantrické jógy, zkoumání univerza a také šestiletých studií autentické tantry pravé ruky v Indii (mantra meditace, ohnivé rituály yagna, yantry). Hraje na harmonium, píše články o cestě světlem i stínem a provází na cestě za vnitřním poznáním v ČR, Indii i jiných částech světa.

Podrobnosti

Datum:
25. 1.
Čas:
10:00 - 16:30
Webová stránka:
http://www.simhayoga.cz/seminare/

Místo konání

GrainSpace
Rašínovo nábřeží 26
Praha 2,
+ Google Mapa
Webová stránka:
http://www.grainspace.cz/event/tantrajoga-s-harmoniem-a-kakaovym-ritualem