Načítám Akce

« All Akce

  • akce již proběhla.

Tantrajóga a kontinuum movement: síla v jemnosti

26. 8. v 18:30 - 21:00

490Kč

Poznávání sebe je možná ta nejzajímavější cesta, kterou kdy podnikneme.

Těšit se můžete na čas strávený sami se sebou, uvolnění a (sebe)vyživení. Tantra praví Poznej sebe a poznáš celý vesmír. Chvilky zastavení a jógová praxe plynoucí v meditativním tempu nás vede dovnitř. Do našeho těla. To nám umožňuje uvolňovat staré vzorce, emoce a proudění energie, abychom žili s větší lehkostí, radostí a v celistvosti.

Na té cestě nám můžou pomoci i další provedením snadné, jemné, ale velmi účinné techniky „kontinuum movement“, které přenášejí pozornost „z hlavy do těla“ a k naší esenci. Kontinuum movement zahrnuje techniky, které pomocí zvuků a intuitivního samovolného pohybu jemně a laskavě rozhýbávají vodu v nás, která je vskutku v každé buňce. Už tím, že svou vodu trochu rozvibrujeme zvukem, tělo ožije a mysli se uleví. Učíme se skrz otevřenou pozornost vnímat své teď a tady. Prostě tak, jak to zrovna dokážeme. Teprve ve zpomalení můžeme procítit, co se v nás děje. Přichází hluboké uvolnění až do buněk neb krásně obejdeme naše „rozumové“ jednání a ospravedlňování se. Často toužíme po změně, ale máme spoustu důvodů (výmluv), proč chceme setrvat v tom či onom starém nefunkčním a méně šťastném.  Jsme zamrzlí. Potřebujeme roztát. A proudící vnitřní „živá voda“ je naše výživa sama o sobě. Být sami se sebou stačí.

Z tantrajógy známe hadí sílu, která námi hýbe. Práce s čakrami a vnitřní energetikou skrz vnitřní pozorování a jógové pozice. Kontinuum sice nemluví o energii, ale zažívá ji – skrz pohyby živé vody. Učíme se vyživit sami sebe bez očekávání, že to někdo udělá za nás a vnímat skrze tělo i okolní prostředí. Svět se stává celkově bohatším a my více propojenými se vším životem. Propojení nám přináší pocit míru, smíření.

Síla v jemnosti.

 

Lektorka: Dagmar Volfová (Kala Aryavrat) vede jógové semináře jako rituál pro uvolnění těla a mysli a rozšiřování vědomí. Praxe je jemná, pomalejší, nepříliš fyzicky náročná a přesto do hloubky. Vychází ze zkušeností ze své osobní praxe tantrické jógy, zkoumání univerza a také mnohaletých studií autentické tantry pravé ruky v Indii (mantra meditace, ohnivé rituály yagna, yantry). Technikami kontinuum movement se zabývá čtvrtým rokem a studuje je na Somatische akademie v Berlíně. Provází na cestě za vnitřním poznáním v ČR, Indii i jiných částech světa.

 

Čas: 18:30 – 21 h
Místo: Loona – studio pro regeneraci těla i duše, Křížíkova 67, Praha 8- Karlín
Cena: 490 Kč
(studenti, senioři a rodiče samoživitelé mají 10 % slevu z jednotlivých seminářů, stejně tak kurzisté, kteří se registrují na 4 a více seminářů v Moteelu či Looně)
 
Přihlášky: dasa@simhayoga.cz
Letní semináře v Looně (vždy 18:30 – 21)

_Pondělí 24.6. Tantrajóga pro sebe-vědomí a vnitřní oheň

_Pondělí 22.7. Elementární Tantrajóga a kundalini

_Čtvrtek 1.8. Ohnivý rituál YAGNA na NOV ve Lvu a Tantrajóga

_Pondělí 26.8. Tantrajóga a kontinuum movement: síla v jemnosti

_Pondělí 2.9. Harmonizační Tantrajóga pro první čakru: matérie a energie kundalini (element ZEMĚ)

_Pondělí 9.9. VODA: Tantrajóga pro harmonii druhé čakry: plynutí a uvolnění (element VODA)

_Pondělí 16.9. Harmonizační tantrajóga pro třetí čakru: sebe-vědomí a vnitřní síla (element OHEŇ)

_Pondělí 23.9. Podzimní rovnodennost: Tantrajóga pro rovno-váhu a lehkost bytí (element VZDUCH)

více na http://www.simhayoga.cz/seminare/

Přihlášky: dasa@simhayoga.cz

Podrobnosti

Datum:
26. 8.
Čas:
18:30 - 21:00
Cena:
490Kč
Štítky Akce:
, , , , ,
Webová stránka:
http://www.simhayoga.cz/seminare/

Pořadatel

SimhaYoga.cz
Email:
dasa@simhayoga.cz
Webová stránka:
http://www.simhayoga.cz

Místo konání

Studio Loona
Křižíkova 67
Praha 8, Česká republika
+ Google Mapa
Webová stránka:
www.loona.cz