Načítám Akce

« All Akce

Tantrajóga pro srdce: kakao a mantry s harmoniem   

26. 1. v 14:00 - 17:00

990Kč

Seminář jemné tantrické hathajógy pro více pozornosti sami k sobě, radosti a lehkosti do těla, srdce i mysli. Při jemném cvičení, meditacích, zpěvu manter s harmoniem a hluboké relaxaci si můžete dovolit na chvilku zastavit a spočinout sami se sebou. Vnímat své tělo, své pocity, a to samo o sobě je velmi léčivé. Možná si odnesete i inspiraci a motivaci pro malé praktické změny v každodenním životě. Anebo si prostě jen přijdete odpočinout a spočinout v příjemném prostředí se sebou samými.

V našem srdci se nachází strom splněných přání. To, že se spojíme s vnitřním prostorem a nasloucháme, nám pomáhá pochopit, kam posíláme to nejcennější, co máme: životní energii a co si pak v životě tvoříme a kam směřujeme.

Cesta poznávání sebe sama, do krajiny srdce s tantrickou hatha jógou okořeněnou (po)řádnou porcí bhakti jógy. Užijete si nejen jemnou jógovou praxi, která nám pomáhá přesouvat vědomí z přetížené hlavy zpět do těla a srdce, ale také bhajants – zpěv manter s indickým hudebním nástrojem harmoniem: léčivé vibrace, které se šíří celým tělem při zpívání manter.

Životem vibrující inspirací může být i účinek ceremoniálního Bio Raw Kakaa (100% čokoláda bez mléka), které bylo osobně dovezeno z Bali a s nímž si užijeme malý zahajovací rituál. Je plné slunce a radosti.

Jak se cítí naše srdce? Cítíme ho? Dokážeme jej vnímat?

Naše srdce s námi zažilo mnohé. Od narození až do dospělosti, spousta zážitků. Některé byly náročné a naše tělo možná tak trochu zmrzlo a srdce s ním. Pojďme společně roztávat. Zevnitř, skrze své tělo, budeme zjišťovat, že svět je bezpečné místo pro život, ve kterém se můžeme otevřít radosti, lehkosti a pozvat si k sobě do života hojnost a naplnit své srdce.

Během praxe tantrické hatha jógy se zaměříme na naše osobní vyladění v klidu, harmonii a osobní rovnováhu. Jóga, které se budeme věnovat, vychází z tantrických principů práce s energií a čakrami a připojíme i další jednoduchá cvičení techniky kontinuum movement na probouzení vibrací života v nás a bio-inteligence těla. Propojíme se se svou vnitřní krajinou, kterou necháme roztávat. Toto spojení slouží pro uvolnění těla, starých ,,zamrzlostí“ a ztuhnutí. Dovolíme si vnímat a zpracovávat emoce, probouzet umění pozorovatele, spřátelit se se svou vlastní myslí, srdcem.

Na závěr si užijte i oblíbenou relaxační techniku jóga nidra, která přináší hluboké uvolnění těla i mysli.

Čím více jsme schopni vnímat, pozorovat i aktivně zpracovávat to, co se urodí v naší vnitřní krajině, tím lépe dokážeme vycházet s okolním světem. Naše vnitřní vyladění se promítá samozřejmě i do partnerských vztahů.

Poznej sebe a poznáš celý Vesmír.
Vhodné jak pro jógové začátečníky, tak pro pokročilejší. Seminář nebude fyzicky náročný. Je vhodný pro ženy i muže. Předpokladem pro účast je zájem o svůj vlastní vnitřní svět, neb do něj budeme nahlížet a probouzet své kvality a dary.

 

Místo: Energy studio

Čas: 14 – 17 h

Cena: 990 Kč

Rezervace a organizace: Energy Studio  zde

Lektorka: Dagmar Volfová (Kala Aryavrat) vede jógové semináře jako rituál pro uvolnění těla a mysli a rozšiřování vědomí. Praxe je jemná, pomalejší, nepříliš fyzicky náročná a přesto do hloubky. Vychází ze zkušeností ze své osobní praxe tantrické jógy inspirované kontinuum movement, zkoumání univerza a také šestiletých studií autentické tantry pravé ruky v Indii (mantra meditace, ohnivé rituály yagna, yantry). Píše články o cestě světlem i stínem, hraje na harmonium a provází na cestách za vnitřním poznáním v ČR, Indii i jiných částech světa.

Podrobnosti

Datum:
26. 1.
Čas:
14:00 - 17:00
Cena:
990Kč
Webová stránka:
https://www.energystudio.cz/akce/tantrajoga-pro-srdce-kakao-a-mantry-s-harmoniem-16674/