Semináře a lekce jógy

Jóga tvořivá, odlehčená a přesto do hloubky. Jóga transformační, na cestách a jóga jako cesta. Protože poznávat sebe je možná ta nejzajímavější cesta, kterou kdy podnikneme.

Nově vybrané semináře i s ohnivými rituály, tancem a meditacemi s kundalini mantrami.

A (ne)tradiční cesty za (sebe)poznáním do Indie, na Bali a další ostrovy, do Vietnamu a Kambodži a na Srí Lanku.

Aktuálně: leden-duben 2018 je Dáša v Asii, můžete se ještě v této době přidat na zálet na Bali, nebo se těšit na workshopy v ČR od května.

 

VEČERNÍ SEMINÁŘE 

 

Tradiční tantra a Srdce v Blahu     

Středa 6.12. 18:30 – 21

rozšířený přednáškově-meditační večer s malou kakaovou ceremonií v Malostranském Blahu, Karmelitská 21, Praha 1

Více...

Co je to tantra, kam směřuje, jaké je její propojení s jógou?
Tantra je o pozvedání našeho vědomí a také vnímání. Vnímání sebe sama, svého srdce a schopnosti cítit, přijímat, dávat, být.

Tantra znamená technika. Jedná se o prastarou tradiční formu práce s energií – naší životní energií kundalíní. Tantrická jóga používá jógové pozice a meditace k zdravému a vědomému rozvádění energie v těle, práci s čakrami a probouzení našeho (někdy skrytého) potenciálu. Vzhledem k rozměrům prostoru Malostranského Blaha se zaměříme zejména na meditační aspekt tantry, tj. nebudeme se pouštět do větších fyzických cvičení. Vyzkoušíme pár jednoduchých technik z tantrické jógy, meditace a bude prostor pro vaše dotazy k tantře. Budeme jemně nalit náš systém, použijeme hudební meditace pro probouzení energie v jednotlivých čakrách a i to nejvzácnější, co máme: ticho. Najít to vnitřní ticho je jako najít skrytý poklad uvnitř. Naši osobní hloubku a stabilitu, po které tolik toužíme. Máme ji tam.

V našem srdci sídlí strom splněných přání. Co nám na něm vlastně roste? Jak často pod něj usedáme a dovolíme si ochutnat jeho ovoce?

V tomto praktickém semináři se zaměříme především na práci s vnitřní energií a čakrami: probouzení srdeční čakry, našeho energetického centra, které nám pomáhá cítit, přijímat a sdílet lásku. Skrze něj dokážeme také cítit soucit, odpouštět, mít radost ze života … a plnit si svá opravdová přání.

Vzhledem k rozměrům prostoru Malostranského Blaha se zaměříme zejména na meditační aspekt tantry, vyzkoušíme i pár technik z tantrické jógy a také si společně užijeme nádhernou meditaci srdce – ANAHATA meditaci doprovázenou hudbou pro srdeční čakru.

Cvičení a meditace vede lektorka tantrické jógy a tradiční tantry Dagmar Volfová (www.simhayoga.cz), která se po 5 letech studií a praxe v Indii, Thajsku a na Bali specializuje na jógové a meditační retreaty a workshopy u nás i v Asii. Pokud je pro vás slovo tantra zapovězené, či budí-li divoké představy, vězte, že tradiční indická tantra pravé ruky má s tou, která se běžné prodává na západě pramálo společného a zaslouží si revival.

Cena: 400 Kč

Místo: Malostranské BlahoKarmelitská 21, Praha 1

Čas: 18:30 – 21:00

Na program je nutná rezervace do zpráv, či telefonicky u studia Malostranské Blaho: tel. 776142099

 

Harmonizační tantrajóga    PŘIHLÁSIT

Úterý 12.12. 18:30 – 21
Bindu yoga studio, Drtinova 11, Praha 5 – Smíchov

Jóga pro vnitřní dítě, vnitřní ženu a vnitřního muže
Více...

Všichni ji v sobě máme. Naši vnitřní rodinu. Naše vlastní vnitřní dítě, žena i muž jsou stále s námi se svými kvalitami. Hravé dítě se spoustou nápadů a radosti ze života, „vnitřní žena“ – jemný milující ženský aspekt a „vnitřní muž“ – náš ochránce hranic a poklidný bojovník.

Užijeme si tedy jógu pro probouzení a harmonizaci těchto aspektů v nás.

Můžete se těšit na seminář jemné vědomé jógy vhodný jak pro začátečníky, tak i pokročilé.

Předpokladem pro účast semináře je zájem o svůj vnitřní svět, neb do něj budeme nahlížet a probouzet své kvality a dary. Společně se budeme věnovat jemnému druhu hatha jógy, která vychází z tantrického učení o práci s energií a čakrami – tj. tantrické józe neboli čakra józe.

Budeme se věnovat našemu tělu a jeho naslouchání: poznávání svého vnitřního prostoru.

Kam směřujeme svou pozornost? Co si v životě tvoříme? Zapojení jak mysli tak těla a energie v něm nám přináší vnitřní propojení, uvědomění a procítění. Podporuje naši přirozenou schopnost kráčet po své vlastní cestě. Během jógových lekcí v pomalejším tempu si vysvětlíme a vyzkoušíme účinek jógy nejen na naše fyzické tělo, ale i na proudění energie v něm. Ochutnáme sami na sobě léčivý vliv jógy na emoce a mysl. Závěrem vždy úžasně zrelaxujeme všechna naše těla během vedené relaxace jóga nidra, která pomáhá rozpouštět tenze a osvobozuje naši mysl.

Cena: 450 Kč

Rezervace: Bindu yoga studio.

 

Tantrajóga pro intuici a 5.element    PŘIHLÁSIT

Úterý 19.12. 18:30 – 21
Bindu yoga studio, Drtinova 11, Praha 5 – Smíchov

Jóga pro vnitřní naladění, zpomalení v čase adventním …s harmonizací 5.čakry
Více...

Tantrajóga vychází z tradičního jemného přístupu k józe a z tantrické meditativní praxe pozornosti a práce s vnitřní energií a čakrami. Tvoříme se záměrem a směrujeme životní energii tam, kam opravdu chceme. Naše vnitřní energie je mocná – kam ji zaměříme, tam ji posíláme a to uskutečňujeme.

V tomto večerním semináři se zaměříme na práci s 5. čakrou, krční. Je to čakra komunikace, naší schopnosti se vyjádřit a říci nahlas, co je třeba.…. A zároveň 5.element, který se k ní váže, je ten nejjemnější ze všech 5 elementů, se kterými tantra pracuje. Rozšiřování vědomí, vnímání časoprostoru. Napojení na intuici a inspiraci, která k nám proudí… …právě zejména v čase adventu. Podzim a zima nás totiž přirozeně vedou do zpomalení a dovnitř do sebe.

Během tohoto večerního semináře poplyneme jógovou praxí v meditativním tempu, budeme uvolňovat tělo i mysl, vnímat, co se uvnitř děje, proudění energie a směřovat ji i vědomě do některých center. Tantra praví Poznej sebe a poznáš celý Vesmír, proto vědomí sebe sama a vnitřní pozorování je esencí a hloubkou jógové praxe. Těšit se můžete i na intuitivní pohybové meditace a krásné hudební meditace pro probouzení 5. elementu v nás a harmonizaci 5.čakry. Závěrem si užijete oblíbenou relaxační techniku Yoga Nidra, která navozuje hluboké uvolnění těla i mysli. Neb propojení našeho osobního mikrokosmu s Makrokosmem, to je jóga.

Cena: 450 Kč (350 Kč pro studenty, seniory a rodiče samoživitele)

Rezervace: Bindu yoga studio.

 

Novoroční tantrajóga na první úplněk 2018  PŘIHLÁSIT

Úterý 2.1.2018    18:30 – 21
Bindu yoga studio, Drtinova 11, Praha 5 – Smíchov

Hned z kraje roku s momentem začátku nového roku a v energii prvního úplňku – osobní vyladění pro čerstvý start
Více...

Tantrajóga vychází z tradičního jemného přístupu k józe a z tantrické praxe pozornosti a práce s vnitřní energií a čakrami. Cvičení je jemnější, orientované více na náš vnitřní svět. Přestože jóga je obecně na západě chápána jako „zdravé fyzické cvičení“, hlavní jóga se děje v naší hlavě. Naše vnitřní energie je mocná – kam ji (vědomě) zaměříme, tam ji posíláme a to uskutečňujeme. Vědomá jóga tak podporuje naši přirozenou schopnost kráčet po své vlastní cestě.

V tento speciální večer polujeme i na energetické vlně prvního úplňku v roce 2018 a tím podpoříme skrz praxi jógy a meditace naše osobní vyladění. Budeme pracovat s čakrami a elementy. Element země pro naše kořeny, voda – emoce, plynutí, magie úplňku, oheň – naše vnitřní zapálení, vzduch – lehčí myšlenky a radost a lekhost v srdci.

Zaměříme se nejen na dobrý start, ale i probouzení, odhodlání, sílu vůle a entusiasmu pro další rok. Podpoříme svůj vnitřní oheň, zažehneme plamen a posvítíme si pěkně nejen na začátek roku.

Seminář je určen nejen těm, kteří chtějí prohloubit svou jógovou praxi, ale i těm, kteří třeba teprve začínají. Během jemné a pomalejší praxe si užijeme jak uvolňování fyzických částí svého těla, tak i emocí a proudění energie. Tím můžeme podpořit svou vitalitu, kreativitu, otevírat své srdce, tvořit v sobě více sebe-vědomí, učit se umění kontroly své vlastní mysli. Během praxe si vysvětlíme i účinky jednotlivých ásan, cvičení okořeníme stylovými a tematickými hudebními meditacemi a na závěr úžasně zrelaxujeme tělo i mysl při hluboké relaxaci s technikou jóga nidra.

Cena: 450 Kč (350 Kč pro studenty, seniory a rodiče samoživitele)

Rezervace: Bindu yoga studio.

 

Další večerní semináře od května 2018.

Aktuálně termíny v Looně v P8-Karlín pondělky 14.5., 11.6. a 25.6. od 18:30.

Ještě přijdou další termíny v Bindu na Smíchově a možná i na Druně.

 

SEMINÁŘE v ČR i zahraniční

 

PRAHA: Tantrajóga ve zvukové lázni – celodenní blaho         PŘIHLÁSIT

Neděle 17.12. 10:00-17:00    

DRUNA, Trojická 10, Praha 2

Více...

 

Pro velký zájem pořádáme další vydání speciálu: jemná tantrická jóga doprovázená živou hrou na zpívající tibetské mísy, hang a gong – tantrajóga a relaxace ve vibrační lázni prastarých nástrojů Východu. Tentokrát na celý den, ať se můžete rozpustit a uvolnit opravdu do hloubky! A před Vánocemi to potřebujeme obzvlástě. Vždyť advent je o cestě dovnitř a k sobě, ke své podstatě…

Tantrajóga vychází z tradičního jemného přístupu k józe a z tantrické praxe práce s vnitřní energií a čakrami. Připravuje tělo a jeho energetický systém na proudění energie kundaliní a jemně s ní pracuje.

V tomto speciálním workshopu využíváme kromě osobního pohledu dovnitř a práce s tělem pomocí klasických jemných jógových „nástrojů“ i vibrací tibetských mís a gongů, které ladí tělo do vnitřní harmonie tak, jak to samo dovolí.

Zažijete také povídání a prastaré příběhy o těchto mystických nástrojích z Východu, prakticky si ukážeme, jak nejlépe pracovat s tibetskými mísami a sami vyzkoušíte, co vám je příjemné. Budeme různými praktickými technikami zjišťovat, jak zvukové vibrace fungují a blahodárně působí na naše tělo a mysl.

Bude hrát 1m velký gong z Nepálu a velké tibetské mísy, které váží dohromady přes 30 kg. Gong rozvibruje celý systém, uvolní staré a vyladí. Po zvukovém načechrání slastný klid a vnitřní ticho…. Zvukově budeme tvořit také společně s mísami.

Jógovou praxí poplyneme v meditativním tempu a budeme se zaměřovat na to, co se děje uvnitř – v našem těle. To nám umožňuje uvolňovat staré vzorce, emoce a proudění energie. Zvukové vibrace mís a gongu toto tvoření krásně podpoří. Na závěr se můžete těšit na krásnou a dlouhou relaxaci ve zvukové lázni zpívajících nástrojů.

Tantrajógou provází: Dagmar Volfová

Zvukovibrace a hudební tvoření:  Petr Havlan

 

Čas: 10:00-17:00 s pauzou na oběd

Místo: DRUNA, Trojická 10, Praha 2 – kousek od Palackého náměstí pod Emauzy

Cena: 1330 Kč

Rezervace: Druna zde.

 

 

PRAHA:  Nový začátek (seminář tantrajógy)     PŘIHLÁSIT 

Sobota 6.1. 2018          11:00 – 14:00 

Energystudio HOME, Hellichova 1, Praha 1

Více...

Seminář s prodlouženou lekcí tantrické hatha jógy, ve které se zaměříme nejen na dobrý start, ale i probouzení, odhodlání, sílu vůle a entusiasmu pro další rok.

Zařadíme i techniky na podporu imunity a trávení po svátcích, zkrátka podpoříme svůj vnitřní oheň, zažehneme plamen a posvítíme si na Nový začátek.

 

Tradiční hatha jóga vychází z tantrických principů práce s energií a čakrami. Cvičení je jemné, orientované více na náš vnitřní svět. Probíhá v pomalejším meditativním tempu se zaměřením na delší držení ásan a práci s čakrami. Během jemné a pomalejší praxe si tedy užijeme jak uvolňování fyzických částí svého těla, tak i emocí a proudění energie. Tím můžeme podpořit svou vitalitu, kreativitu, otevírat své srdce, tvořit v sobě více sebe-vědomí, učit se umění intuice či kontroly své vlastní mysli.

Během praxe si vysvětlíme i účinky jednotlivých ásan, cvičení okořeníme stylovými a tematickými hudebními meditacemi a na závěr úžasně zrelaxujeme tělo i mysl při hluboké relaxaci s technikou jóga nidra.

Lekce je určena nejen těm, kteří chtějí prohloubit svou jógovou praxi, ale i těm, kteří třeba teprve začínají.

Pořádá Energystudio, přihlášky:    https://www.energystudio.cz/akce/novy-zacatek-seminar-tantrajogy/

 

 

SRÍ LANKA: Jóga na Srí Lance – Cesta za vitalitou a krásou

9.1. – 20.1. 2018

Ostrov Srí Lanka je známý především pro své čajovníkové plantáže, zahrady koření, nádherné hory, buddhistické chrámy, karí a ayurvédskou medicínu. Tato cesta nabízí výbornou kombinaci poznávání kultury, přírody a tradic tohoto nádherného ostrova s hodinami jógy na dlouhé písčité pláži v Mirissa.

Více info zde.

 

BALI: Bali jinak (oblíbený jógový zálet, nyní na nová místa)

19.4. – 3.5. 2018

Prázdniny na magickém Bali, ostrově bohů, kde tentokrát zavítáme na méně známá místa, turistům skrytá. A k tomu nás čeká opět jóga. Hatha jóga a kundalini tantrická jóga zaměřená na vnitřní prožitek. Abychom ten život žili a vnímali v každé buňce. V přítomnosti. Někdy je dobré poodstoupit z našeho zaběhnutého režimu a vidět sami sebe i svět s nadhledem a lekhostí, která je Bali vlastní.  Více info zde.

 

Praha-Klánovice: Tantrajóga pro jarní probuzení

Sobota 19.5. 2018   9:30 – 13:00

Yoga Klánovice, Lovčická ul., Praha – Klánovice

 

 

 

Praha-Karlín: Jógové očistné techniky, tantrajóga a ajurvéda        

Neděle 20.5. 2018 10:00 – 17:00

Yoga Karlín, Březinova 13, Praha 8 – Karlín

arně laděný seminář, na kterém se  zaměříme na propojení prastaré tradiční indické medicíny – ajurvédy a její védské sestry, jógy – v její prastaré tantrické tradici.

Více...

Jarně laděný seminář, na kterém se  zaměříme na propojení prastaré tradiční indické medicíny – ajurvédy a její védské sestry, jógy – v její prastaré tantrické tradici. Dopoledne si vysvětlíme základní principy ajurvédy, čím jsou nám praktické v běžném životě a propojíme i s praxí jemné jógy s energií čaker. V odpoledním pokračování pak navážeme očistnými technikami z jógy a ajurvédy, opět s prodlouženou lekcí jemné hatha jógy, tentokrát zaměřené na téma čištění na různých úrovních.

Proč se zrovna „jógově-ajurvédsky“ čistit ?

Naše tělo je moudré, ví co potřebuje – ovšem, dáme-li mu možnost být v rovnováze. Pokud v ní nejsme, je to jako s řízením vozu se zabláceným sklem – nepůjde to snadno.  Tak těžké to má i náš přirozený navigační systém, pokud máme uvnitř tzv. „zaneseno“.  Naše interní navigace může někdy váznout neboť ty signály, které dostáváme, bývají zeslabené nebo pozměněné právě zabláceným průhledem. Někdy prostě potřebujeme trochu vyčistit, a to na různých úrovních: fyzické, energetické, emoční i mentální.

Jóga a ajurvéda se vyvíjely vedle sebe po tisíce let v Indii a úzce spolu souvisí. Obě tradice jsou komplexní, jdou do hloubky a považují za přirozený a zdravý stav systému rovnováhu. Z té se však často z nejrůznějších důvodů vychylujeme – ať už životním stylem, stravou nebo způsobem myšlení. Na rozdíl od západního pohledu na výživu s globálními tabulkovými doporučeními, ajurvéda pracuje s různými typologiemi a tím, že ne vše je vhodné pro všechny (např. raw strava). Faktem také je, že to, co jíme, ovlivňuje naši mysl a emoce. Někdy stačí drobná úprava jídelníčku a trocha vědomé praxe jógy a doplňkových technik z jógy a ajurvédy a tělu tak můžeme pomoci zpět k přirozené rovnováze, zdraví a lehkosti bytí.

Jógová praxe, které se budeme věnovat ve dvou blocích dopoledne i odpoledne je jemná, vedená v pomalejším tempu a vychází z tantrické praxe práce s energií a čakrami.

Vhodné jak pro jógové začátečníky, tak pro jógíny tělem i duší.Program:

10-13 Základy ajurvédy a výživy pro různé typologie lidí dle ajrvédské praxe a také prodloužená lekce hatha jógy s energií čaker – tak jako sama ajurvéda zameřená na náš vnitřní svět arovnováhu.

14:00-17:00 Očistné techniky pro náš systém z jógy a ajurvédy. Projdeme od jednoduchých ranních technik přes tradiční čištění jala netti, vamana dhauti až po známou techniku čištění shanka prakshalana. Vysvětlíme si techniky tak, abyste je doma snadno zvládli sami. Opět navážeme praxí jemné jógy tentokrát na očistné téma na různých úrovních a podporu imunity.

přihlášení již brzy možné na webu organizátora: Yoga Karlín

 

 

P1130765

Víkend v ČR: Jóga, tantra, konstelace         PŘIHLÁSIT 

24.5. – 27.5. 2018  

Vede Dagmar Volfová a lektor systemických konstelací Jan Bílý 

Kubasova chalupa, 562 01, Sudislav nad Orlicí 11

Seminář, ve kterém propojíme naši tělesně-duchovní sféru (jóga), spirituální a meditační cestu (tantra) a konstelační pohled na celek a skryté souvislosti. Seminář, který vytváří most mezi ženským a mužským principem, mezi jin a jang, nebem a zemí. Tento víkend bude zacílen na téma, které pasuje k měsící lásky a vztahů – na setkání Boha s Bohyní.

Více...

Seminář – Prodloužený víkend:

Jóga, tantra, konstelace: Setkání Bohyně a Boha v nás

Vede Jan Bílý a Dagmar Volfová

 

Místa konání:

Kubasova chalupa, 562 01, Sudislav nad Orlicí 11

 

V našem pojetí jógy, tantry a konstelací se tyto tři metody nabízí jako ideální spojení pro každého, koho zajímá vnitřní integrita a celkový, somato-spirituální rozvoj. Jóga je propojení těla a mysli. Dagmar Volfová, lektorka tantrické jógy (www.simhayoga.cz) bude účastníky provázet skrze jemná a nepříliš náročná, cvičení, která vycházejí z jógy a vedou nás k pohledu dovnitř a uvědomění těla a proudění energie v něm. V konstelacích vytvoříme pod vedením Jana Bílého bezpečný a podporující prostor, ve kterém zažijeme a pochopíme skryté souvislosti překážek našeho růstu a důležitost našich kořenů. A tantra?

 

Tantra se stala velice módní záležitostí a pod tuto „deštníkovou značku“ se v dnešní době skryje mnohé (a původnímu učení tantry často velmi vzdálené). V našem pojetí znamená tantra především vědomý přístup k životu. Vnímání toho, co je a jak to (skutečně) je. V tom je tantra velice podobná konstelačnímu pohledu na svět (a na naše vztahy) – to co je, může a smí být. Neexistuje nic „špatného“, zakázaného, nevhodného. Pokud se vrátíme k tomu, za co se dnes v moderní době považuje tantra, samozřejmě i sex je součástí „toho, co je“, tedy naší životní a život tvořící, kreativní energie. Tantra ovšem neznamená koncentraci na sex. Je to obecně přístup k životu a v rámci cvičení se zaměřuje na práci s energií – životní energií kundalini a našim potenciálem. Vědomě a velmi jemně uvolňujeme napětí, které by nám bránilo dosáhnout to, po čem toužíme a zároveň mnohdy potlačujeme. Tradiční tantra pracuje s energií kundalini i v rámci prastarých ohnivých rituálů, které využívají magické yantry, mantry a sílu elementů.  Tradiční tantrické rituály jsou na západě téměř neznámou záležitostí a vy budete mít možnost zažít prastarý rituál yagna – ohnivý rituál.

 

V partnerství třetího stupně hledáme především svobodu, která ale nevylučuje hlubokou intimitu a partnerské vazby. Jdeme-li příliš do těla, sestoupíme-li do nižších čaker, riskujeme ztrátu světla a ducha. Na druhé straně omezením pouze na „pohyb vzhůru“ s opomenutím kořenů, té matériální část naší pozemské existence a zvědomění toho temného v nás, přitahujeme vzrůstající spirituální pýchu a odpojujeme se od toho, co je jednoduché, normální, světské. Tantra je o komplexnosti. Jak nahoře, tak dole.

 

V tomto semináři budeme společně hledat spojení jin- a jang-částí, vytvářet most mezi mužským a ženským světem, mezi nebem a zemí. V podzimním termínu  se pak podíváme na téma návratu ke kořenům, abychom mohli postoupit v našem vývoji do „esenciální duše“.

 

 

Shiva-shakti-color

Seminář – Prodloužený víkend:

Jóga, tantra, konstelace: Setkání Bohyně a Boha v nás

Vede Jan Bílý a Dagmar Volfová

Termín: 24. – 27. 5. 2018

 

Místo konání: Kubasova chalupa, 562 01, Sudislav nad Orlicí 11

Časy: Čtvrtek 16:00 (prosíme přesně!) – neděle ca. 16:00

Seminář je vhodný pro jednotlivce i páry.

Kurzovné za 3,5 denní seminář: 3700 Kč / sleva pro páry: 5900 Kč

(cena je bez ubytování a stavy na chalupě)

Přihlášky prosíme mailem: dasa@simhayoga.cz

* Ubytování a strava se platí na místě, ubytování na vícelůžkových pokojích na chalupě (680 Kč os/noc včetně plné vegetariánské penze, tj. 2040 Kč/pobyt)

 

PRAHA: Tantrajóga ve zvukové lázni – celodenní blaho   

Neděle 10.6. 10:00-17:00    

DRUNA, Trojická 10, Praha 2

Více...

Pro velký zájem pořádáme další vydání speciálu: jemná tantrická jóga doprovázená živou hrou na zpívající tibetské mísy, hang a gong – tantrajóga a relaxace ve vibrační lázni prastarých nástrojů Východu. Věnujeme této jemné a krásné práci celý den, ať se můžete rozpustit a uvolnit opravdu do hloubky!

Tantrajóga vychází z tradičního jemného přístupu k józe a z tantrické praxe práce s vnitřní energií a čakrami. Připravuje tělo a jeho energetický systém na proudění energie kundaliní a jemně s ní pracuje.

V tomto speciálním workshopu využíváme kromě osobního pohledu dovnitř a práce s tělem pomocí klasických jemných jógových „nástrojů“ i vibrací tibetských mís a gongů, které ladí tělo do vnitřní harmonie tak, jak to samo dovolí.

Zažijete také povídání a prastaré příběhy o těchto mystických nástrojích z Východu, prakticky si ukážeme, jak nejlépe pracovat s tibetskými mísami a sami vyzkoušíte, co vám je příjemné. Budeme různými praktickými technikami zjišťovat, jak zvukové vibrace fungují a blahodárně působí na naše tělo a mysl.

Bude hrát 1m velký gong z Nepálu a velké tibetské mísy, které váží dohromady přes 30 kg. Gong rozvibruje celý systém, uvolní staré a vyladí. Po zvukovém načechrání slastný klid a vnitřní ticho…. Zvukově budeme tvořit také společně s mísami.

Jógovou praxí poplyneme v meditativním tempu a budeme se zaměřovat na to, co se děje uvnitř – v našem těle. To nám umožňuje uvolňovat staré vzorce, emoce a proudění energie. Zvukové vibrace mís a gongu toto tvoření krásně podpoří. Na závěr se můžete těšit na krásnou a dlouhou relaxaci ve zvukové lázni zpívajících nástrojů.

Tantrajógou provází: Dagmar Volfová

Zvukovibrace a hudební tvoření:  Petr Havlan

Čas: 10:00-17:00 s pauzou na oběd

Místo: DRUNA, Trojická 10, Praha 2 – kousek od Palackého náměstí pod Emauzy

Cena: 1330 Kč

Rezervace: budou na Druně, brzy připojíme link, přes který se dá na akci přihlásit.

 

INDIE: Magická severní Indie s meditacemi a jógou 

20.9. – 5.10. 2018

Jóga a spočinutí v čirém bytí v zeleném podhůří Himalájí a u posvátné řeky Gangy… s návštěvou nezapomenutelného Taj Mahalu. Cesta pro ty, kteří mají chuť a odvahu poznávat – nejen magickou Indii všemi smysly, ale i svou krajinu vnitřní. Připojte se k cestě plné chutí, vůní, zážitků a jógy s Dagmar Volfovou. Více na webu CK Mandala Adventures zde.

 

 

INDONÉSIE: Jógový zálet na Bali a cestování po ostrovech Flores a Komodo

23.10. – 7.11.

Jógová praxe na magickém Bali, ostrově bohů, cestování po nádherném ostrově Flores a romantická plavba za korálovými rybkami, mantami a draky na ostrov Komodo. Návštěvy chrámů, pestrobarevný podmořský život, bílé i růžové pláže, zelená rýžová pole, různobarevná vulkanická jezera, tradiční vesnice, úžasná indonéská kuchyně. A k tomu jóga. Hatha jóga a tantrická jóga zaměřená na vnitřní prožitek. Abychom ten život žili a vnímali v každé buňce. V přítomnosti. Někdy je dobré poodstoupit z našeho zaběhnutého režimu a vidět sami sebe i svět s nadhledem a lehkostí, která je Bali vlastní. (Sebe)poznávací zájezd. Více na webu CK Mandala Adventures zde.

 

INDOČÍNA: Jógový zálet do Vietnamu a cestování po Kambodži

8.11. – 22.11.2018

Jógová praxe v retreat centru uprostřed Vietnamu, poznávání vientmaské kultury, měst, moře… Po návštěvě Vietnamu se přesuneme do KAMBODŽI. Navštívíme chrámový komplex ANGKOR WAT zapsaný v UNESCO. Projedeme se na tradiční dřevěné lodi po jednom z největších jezer jihovýchodní Asie TONLE SAM s plovoucími vesnicemi. Cestu ukončíme na exotickém ostrově KOH RONG, kde nádherné bílé pláže omývají křišťálové vody Jihočínského moře…. Více na webu CK Mandala Adventures zde.

 

A VÍCE…

 

Jógová terapie pro tělo i pro duši – individuální lekce

Jóga nám dává nadhled. Umění poodstopit a podívat se z jiného úhlu. Je to praktický pomocník na naší osobní cestě.

Více...

Jóga je o souznění. Také o souznění s naším vlastním příběhem a uvědomění, že je to jen, příběh a posunout se dál… Trasformovat myšlení, pohled a také uvolnit z těla staré vzorce.

Osobní přístup a praxe jógy s energií čaker na míru vašim potřebám. Skvělý čas jen pro vás plný uvolnění a cesty zpět k sobě. Rezervujte přímo na emailu: dasa@simhayoga.cz

 

 

 

Jóga z obýváku

Nově lze cvičit jemnou tantrickou jógu i doma podle videí v rámci projektu Jóga z obýváku.

 

 

 

 

Office jóga      

Ranní/polední nebo odpolední jóga ve firmách.

Harmonizuje dech, srdeční tep a mozkové funkce. Pomáhá probouzet parasympatetický nerovový systém který potřebujeme pro klidové řešení nejen pracovních záležitostí. A u toho navíc příjemně protáhneme tělo při jemné józe inspirované učením iengar jógy a spirální dynamiky pro zdravé držení těla.

 

P1130164

Firemní ZEN

Jógou inspirované semináře přimo ve vaší firmě. Bytí v těle, pořádek v hlavě.

Akce pro firmu si rezervuje přímo na emailu: dasa@simhayoga.cz

 

 

 

20151120_150853Semináře pro školy

Kratší i celodenní semináře na seznámení s jógou a tantrickou jógou pro studenty VŠ i SŠ.

Jóga jako empirická věda – moderní praktická záležitost s prastarými kořeny.
Práce s tělem i myslí, rozhýbání a volné proudění energie v těle, lepší koncentrace a paměť.

 

 

 

Share Button